Patryk Lewandowski trzynastym reprezentantem Dekorglassu w Lidze Mistrzów

18-letni Patryk Lewandowski, wychowanek Dekorglassu, został 13 zawodnikiem klubu z Działdowa, który zagrał w Lidze Mistrzów. Wczoraj wystąpił w ćwierćfinałowym meczu z broniącą tytułu Borussią Düsseldorf (0:3).
 W swoim debiucie zagrał z 30-letnim Szwedem Kristianem Karlssonem, który jest 29 w rankingu światowym. Kilka tygodni temu zdobył Mistrzostwo Świata w deblu z Mattiasem Falckiem. Wcześniej 2 razy byli Wicemistrzami Europy. W Borussii gra od 2016 roku.
 Patryk Lewandowski podszedł do stołu w trudnym momencie, przy stanie 0:2, ale pokazał ogromną wolę walki, ambicję i determinację. Zaczął pojedynek od korzystnego wyniku 2:1, ale w pierwszym secie zwyciężył Kristian Karlsson wysoko 11:3. W drugim pierwszy punkt zdobył nasz zawodnik, a potem ze stanu 1:3 doprowadził do 4:3. Następnie zaserwował asa i był remis 5:5, a po dwóch kolejnych akcjach Patryk Lewandowski prowadził 7:5 i później 8:7.
W trzecim secie doświadczony przeciwnik utrzymywał przewagę 4:1, 5:2, 7:3, 10:6. Reprezentant Dekorglassiu obronił jednego meczbola.
 W podsumowaniu meczu w Działdowie na stronie Borussii Düsseldorf napisano m.in. „Trzeci punkt zdobył Kristian Karlsson przeciwko mało znanemu Polakowi Patrykowi Lewandowskiemu. 18-latek grał odważnie, ale przez długie fragmenty nie był w stanie dotrzymać kroku Mistrzowi Świata w grze podwójnej. Karlsson wygrał wyraźnie 3:0 i w takim samym stosunku zapewnił zwycięstwo Borussii”.
 W historii Ligi Mistrzów w barwach Dekorglass Działdowo grają lub grali również: Jakub Dyjas, Patryk Chojnowski, Paweł Fertikowski oraz Truls Möregård, Jirzi Vrablik, Taimu Arinobu, Wong Chun Ting, Wang Yang, Kenta Matsudaira, Andrej Gacina, Shihao Wei i Taku Takakiwa.
 Rewanżowe spotkanie 1/4 finału Dekorglassu z Borussią odbędzie się w Düsseldorfie w niedzielę 23 stycznia o g. 15:00.
Dekorglass Działdowo - Borussia Düsseldorf 0:3