Borussia lepsza od Dekorglassu, debiut Patryka Lewandowskiego w Lidze Mistrzów

Nie udało się Mistrzowi Polski Dekorglassowi Działdowo przed swoją publicznością pokonać Borussii Düsseldorf w 1. meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Swoje szanse mieli Wicemistrz Świata Truls Möregård i Jakub Dyjas. W prestiżowych rozgrywkach zadebiutował nasz wychowanek Patryk Lewandowski. Borussia wygrała 3:0 i jest w dogodnej sytuacji przed rewanżem 23 stycznia w Niemczech.
 Pod nieobecność azjatyckich zawodników, trener Michał Dziubański miał do dyspozycji 5-osobową kadrę (rezerwowymi byli Wenliang Xu i Kamil Kurowski). Mimo fantastycznej atmosfery w hali w Działdowie zawodnicy Dekorglassu nie zdołali ograć drużyny broniącej tytułu w Champions League.
 Najbliżej zwycięstwa był Truls Möregård, który prowadził z Dang Qiu 2:1 i 8:6 w 4 secie. Tylko 3 piłek zabrakło mu do triumfu. Tymczasem Niemiec wygrał 11:9 w 4 secie i 6:0 w skróconym 5 secie. Wcześniej mnóstwo emocji było w 3 secie, w którym Szwed z Dekorglassu miał już 10:6, by następnie przegrywać 10:11. Ostatecznie był lepszy na przewagi 14:12.
 Jakub Dyjas miał setbola z Antonem Källbergiem na 1:0 przy 11:10. Przy 0:2 w pojedynku Polak prowadził 10:9, a wtedy dwie akcje wygrał przeciwnik. Mając piłkę meczową Szwed z Borussi zepsuł serwis. Reprezentant Dekorglassu nie zmarnował okazji i triumfował 13:11. W 4 secie Jakub Dyjas odrabiał straty – z 2:7 do 6:7 i potem wyrównał na 9:9. Niestety wówczas źle zaserwował, przegrał kolejną akcję i całe spotkanie 1:3.
 W trzeciej grze Patryk Lewandowski rywalizował z faworyzowanym Kristianem Karlsson (Mistrz Świata w deblu). Szczególnie ciekawie było w 2 secie, w którym tenisista stołowy klubu z Działdowa od stanu 4:5 doprowadził do 7:5 (miał m.in. asa serwisowego) i 8:7. Końcówka dla doświadczonego przeciwnika.