prev
next

Galeria KS-Dekorglass

KS Dekorglass TV

Tabela

Historia

Początki tenisa stołowego w Dekorglassie.

     W roku 2003 wielki sympatyk sportu, tenisa stołowego w szczególności, Gabriel Chojak, właściciel firmy Dekorglass, postanowił założyć zespół i zgłosić go do rozgrywek mistrzowskich. W pierwszym sezonie rozgrywkowym (2003/2004) drużyna występowała w III lidze. Skład drużyny tworzyli: Gabriel Chojak, Marcin Chojak, Sławomir Ostrowski, Ferdynand Chojnowski, Robert Romulewicz i Witold Kosewski. W rozgrywkach tej klasy w pierwszym roku działalności drużyna zajęła drugie miejsce w tabeli i występowała w meczach barażowych o awans do II ligi. Baraże tym razem jeszcze nie przyniosły sukcesu i plany o grze w II lidze należało odłożyć do następnego roku.

Skuteczna walka o II ligę.

  Sezon rozgrywkowy 2004/2005 był początkiem drogi do gry na wyższych szczeblach tenisowej hierarchii. Po pierwszej rundzie rozgrywek drużyna plasowała się na pierwszym miejscu. Po zakończeniu rundy rewanżowej prowadzenie zostało utrzymane i drużyna uzyskała prawo gry w barażach o awans do II ligi. Turniej barażowy z udziałem czterech drużyn rozegrany został w Działdowie 15 maja 2005 roku. W pierwszym spotkaniu Dekorglass pokonał Olimp Kętrzyn 8:2. Do walki decydującej, nasza drużyna stanęła naprzeciwko zespołu Agros Pasłęk. Ten mecz nasi zawodnicy wygrali także w stosunku 8:2 i awans do II ligi stał się faktem. W zespole, który wywalczył awans grali: Sławomir Ostrowski, Zdzisław Paliwoda, Witold Kosewski, Ferdynand Chojnowski, Robert Romulewicz.

 Pierwszy sezon w II lidze.

    Rok 2005/2006 był dla drużyny wielkim sprawdzianem, jak poradzi sobie w walce z zespołami o dużej tenisowej tradycji. Nie było łatwo, ale drużyna krzepła, zyskiwała doświadczenie i ogranie w bojach z lepszymi drużynami.

    Na szczeblu II ligi nasza drużyna występowała przez cztery sezony, aż wreszcie uzyskała awans do I ligi.

Sezon rozgrywkowy 2008/2009.

   Po kilku latach doświadczeń i grze w II lidze przyszedł czas walki o nieco wyższe cele. To miał być rok dobrej i skutecznej gry całego zespołu. Po sezonie rozgrywkowym nasz zespół uplasował się na I miejscu i przystąpił do dwumeczu barażowego o awans do I ligi. Naszym rywalem był Ruch Lublin. W dwumeczu lepsi byli nasi tenisiści, wygrywając 8:2 w Lublinie i 9:1 w Działdowie. Awans do I ligi stał się faktem.

Sezon rozgrywkowy 2009/2010.

    To był najlepszy sezon w historii działdowskiego Dekorglassu. W całych rozgrywkach nasza drużyna wygrała 13 razy, trzy razy zremisowała i doznała dwóch porażek z Olimpią-Unią Grudziądz, która stworzyła bardzo silny zespół wzmocniony m.in. Arturem Danielem. Ten zawodnik szedł jak burza przez całe rozgrywki, wygrywając z wszystkimi rywalami w całej grupie drużyn pierwszoligowych. Jednak w meczu w Działdowie Artur Daniel znalazł godnego rywala w naszym nowym zawodniku. Tomasz Sposób pokonał mistrza Polski 2009 roku 3:1. W wyniku zajęcia drugiego miejsca w tabeli rozgrywek to nasz zespół, obok zwycięzcy z Grudziądza, uzyskał prawo gry w meczach barażowych o awans do ekstraklasy. Naszym rywalem była drużyna Silesia Miechowice. Niestety, zespół z Miechowic okazał się zbyt silny dla naszych tenisistów. W pierwszym spotkaniu na terenie rywala doznaliśmy porażki 1:9. W meczu rewanżowym w Działdowie także silniejsi byli nasi rywale, którym ponownie ulegliśmy 1:9.

   W tych rozgrywkach barw Dekorglassu bronili: Tomasz Sposób, Artur Baranowski, Piotr Kołaciński, Przemysław Hatała i Jan Surwiło.

Sezon rozgrywkowy 2010/2011.

   Kolejny sezon na szczeblu I ligi był nieco gorszy od poprzedniego. Nie było to spowodowane słabsza grą naszej drużyny, ale znacznym wzmocnieniem innych drużyn. W naszej grupie I ligi grało 9 zespołów. W tej rywalizacji Dekorglass wygrał 8 spotkań, 2 zremisował i poniósł 6 porażek.

Sezon rozgrywkowy 2011/2012.

    Drużyna została znacznie wzmocniona. Zespół opuścił Jan Surwiło, ale przyszło dwóch nowych zawodników. Jednym z nich jest znany działdowskim kibicom Artur Daniel, mistrz Polski 2009 roku oraz Andrzej Makowski, który przez szereg lat występował w lidze niemieckiej. Oprócz nich występowali; Tomasz Sposób, Artur Baranowski i Piotr Kołaciński.

   Rozgrywki 2011/2012 były dobrym rokiem dla drużyny Dekorglassu. W bardzo silnej konkurencji nasz zespół ostatecznie wywalczył drugą lokatę w I lidze w grupie północnej i przystąpił do gier barażowych o awans do superligi.

   W meczach barażowych naszym rywalem był zwycięski zespół z grupy południowej, Kolping Jarosław. Mecz w Działdowie zakończył się naszą wygraną 6:4, ale w Jarosławiu ulegliśmy naszym konkurentom w takim samym stosunku. O awansie zespołu z Jarosławia zadecydowały małe punkty, a w nich lepsi byli nasi rywale wygrywając zaledwie jednym punktem 43:42. Marzenia o awansie musiały być odłożone do następnego sezonu. W rozgrywkach barw Dekorglassu bronili: Tomasz Sposób, Piotr Kołaciński, Artur Daniel, Andrzej Makowski i Artur Baranowski.

Sezon rozgrywkowy 2012/2013.

   Drużyna Dekorglassu została poważnie wzmocniona. Drużynę opuścili; Andrzej Makowski i Artur Baranowski, ale na ich miejsce pozyskani zostali; Szymon Malicki i Chińczyk Wenliang Xu. To poważne wzmocnienie pozwala myśleć, że wreszcie awans do superligi może stać się faktem. Dwaj nowi zawodnicy są ograni w bojach najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju.  W pierwszej rundzie tych rozgrywek nasza drużyna nie zaznała goryczy porażki, żadna  drużyna nawet nie zremisowała z naszymi tenisistami. Najtrudniejsze spotkanie nasz zespół rozegrał w Lęborku z miejscową Pogonią, spadkowiczem z superligi. Nasi chłopcy wygrali na bardzo trudnym terenie z niezwykle silną drużyną 6:4. Runda rewanżowa nie przyniosła także żadnej porażki, jedynie mecz z Pogonią Lębork nie został rozstrzygnięty i padł remis 5:5. Zajęcie I miejsca pozwoliło naszemu zespołowi spotkać się w meczach barażowych z drugą drużyną w tabeli z grupy południowej. Naszym rywalem była drużyna Edbar SPA Orkana Lublin. W pierwszym meczu w Lublinie nasi tenisiści wygrali 8:2. W meczu rewanżowym w Działdowie zwycięstwo było jeszcze okazalsze, Dekorglass wygrał 9:1. Awans do superligi stał się faktem.

Puchar Polski 2012/2013.

   Sobota 19 stycznia 2013 roku była świętem sportowym w Działdowie. Tu rozegrany został finał Pucharu Polski w tenisie stołowym w kategorii drużynowej. W szranki stanęły cztery najlepsze drużyny w kraju, wyłonione drogą eliminacji. W hali sportowej Gimnazjum nr 1 mogliśmy podziwiać trzy  zespoły grające na co dzień w superlidze i obok nich nasz Dekorgalss.

  W pierwszym meczu tego finału Silesia Miechowice pokonała AZS Politechnikę Rzeszów 4:1, natomiast w drugim spotkaniu Dekorglass wygrał z Energą Toruń 4:2. Pokonane drużyny z pierwszych spotkań grały o III miejsce. W tej potyczce lepsi okazali się tenisiści z Rzeszowa, którzy pokonali drużynę z Torunia 4:1. Mecz o I miejsce pomiędzy Dekorglassem i Silesią stała na bardzo wysokim poziomie. Publiczność przez cały mecz oklaskiwała poczynania przy stole zarówno naszych tenisistów jak i rywali. To był tenis w najwyższym krajowym wydaniu. Pierwszą walkę wygrała zawodnik z Miechowic, drugą nasz tenisista i był remis 1:1. Dwie kolejne gry wygrała drużyna z Miechowic i tylko jeden punkt dzielił ja od końcowego sukcesu. Nasi zawodnicy stanęli jednak na wysokości zadania wygrywając dwa kolejne pojedynki doprowadzając do remisu 3:3. Ostatnie spotkanie decydowało o ostatecznym rozstrzygnięciu całego finału. Po czterech setach był remis 2:2 i o wszystkim decydował piąty set. Nasz Artur Daniel prowadził 7:5, później 9:7 i tylko dwie piłeczki dzieliły go od sukcesu. Niestety, więcej punktów już nie zdobył, natomiast jego rywal uzyskał po rząd cztery punkty zwyciężając w pojedynku 11:9 i cały mecz zakończył się wygraną Miechowic 4:3. Drugie miejsce w tak silnie obsadzonym turnieju jest i tak bardzo dużym sukcesem drużyny tenisowej działdowskiego Dekorglassu.

Sezon rozgrywkowy 2013/2014.

Wielkie wydarzenie sportowe

   Po raz pierwszy w historii działdowskiego sportu miało miejsce wydarzenie o szczególnej randze. Kibice Działdowa podziwiali drużyny grające na najwyższym szczeblu krajowych rozgrywek. Działdowski Dekorglass podejmował w hali sportowej Gimnazjum nr 1 rywali z tego samego województwa, warmińsko-mazurskiego. Było to widowisko sportowe na wysokim poziomie. Klub kibica żywiołowo dopingował naszych zawodników. Także kibice przyjezdni byli słyszalni i skandowali imiona swoich ulubieńców. Jedynie czego zabrakło to …  zwycięstwa działdowian. Tym razem rywal okazał się odrobinę lepszy i wygrał spotkanie 3:2. Dwa pojedynki zakończyły się dopiero po tie braekach, a w nich wszystko mogło się zdarzyć, tym razem szczęście ominęło naszych zawodników. Spotkanie miało międzynarodową obsadę. W zespole gości grali: Hindus, Białorusin i Polak. Nasze barwy reprezentowali: Chińczyk, Czech i Polak. Działdowski mecz był przekazywany na żywo do Internetu, a komentował go znany polski tenisista Leszek Kucharski. W działdowskiej drużynie wystąpił po raz pierwszy zawodnik z Czech Jiri Vrablik i z miejsca stał się ulubieńcem publiczności. W swojej grze  pokazał tenis na najwyższym poziomie, wygrał dwa pojedynki, dzięki czemu nasz zespół zdobył cenny jeden punkt w superlidze. W całym sezonie Dekorglass odniósł 7 zwycięstw i doznał 10 porażek, plasując się ostatecznie na 5. miejscu w tabeli rozgrywek.

Tabela superligi po sezonie zasadniczym

1. Bogoria Grodzisk Mazowiecki              40 pkt.

2. Kolping Jarosław                                  40 pkt.

3. Olimpia-Unia Grudziądz                       34 pkt.

4. Polonia Bytom                                      31 pkt.

5. DEKORGLASS Działdowo                   28 pkt.

6. AZS Politechnika Rzeszów                   25 pkt.

7. Morliny Ostróda                                    19 pkt.

8. Palmiarnia Zielona Góra                       12 pkt.

9. Pogoń Lębork                                        11 pkt.

10. Energa-Manekin Toruń                         3 pkt.                

Faza play off

Polonia Bytom – Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3 i 1:3

Olimpia-Unia Grudziądz – Kolping Jarosław 3:1, 1:3 i 3:0

Finał

Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Olimpia-Unia Grudziądz 3:1 i 3:1

 

Sezon 2014/2015.

   Od zwycięstwa rozpoczęli nowe rozgrywki zawodnicy działdowskiego Dekorglassu. W wyjazdowym spotkaniu pokonali beniaminka z Bydgoszczy 3:1. Debiut w działdowskiej drużynie zaliczył Patryk Chojnowski. Zainteresowanie meczem było ogromne, a hala w Bydgoszczy była wypełniona do ostatniego miejsca. Dla drużyny z Bydgoszczy był to wyjątkowy mecz, albowiem drużyna Zooleszcza Gwiazdy debiutowała w rozgrywkach na najwyższym szczeblu w naszym kraju. Dla naszego zespołu był to również ważny pojedynek, ze względu na debiut w Dekorglassie Patryka Chojnowskiego, mistrza olimpijskiego i świata osób niepełnosprawnych. To właśnie nowy zawodnik działdowskiej drużyny rozpoczął mecz w Bydgoszczy. Rywalem Patryka Chojnowskiego był urodzony w Rumunii, a reprezentujący barwy Włoch Mihai Bobocica. Rywalizacja przy stole była bardzo zacięta, jednak górą z niej wyszedł zawodnik gospodarzy. Nasz debiutant przegrał 2:3.  Do drugiego pojedynku wyszedł najskuteczniejszy zawodnik naszej drużyny  poprzedniego sezonu Jiri Vrablik. Zmierzył się z Włochem Leonardo Muttim. Podobnie jak w poprzednim pojedynku walka była bardzo zacięta i wyrównana. Na szczęście dla działdowian ostatnie słowo należało do niezawodnego Vrablika i kibice z Działdowa, którzy przyjechali na ten mecz do Bydgoszczy, mogli cieszyć się jego zwycięstwem 3:2. W następnym pojedynku Wenliang Xu pokonała Alana Wosia 3:1. Zwycięstwo w meczu przypieczętował Jiri Vrablik. Włoch Mihai Bobocica jedynie w pierwszym secie minimalnie wygrał z Vrablikiem, ale trzy następne były już dziełem naszego tenisisty.

- Wspaniały mecz ze wspaniałą oprawą i co najważniejsze z trzema punktami dla Dekorglassu. Jestem zadowolony z całej drużyny, bo wiem, że mam trójkę zawodników, którzy mogą wygrać w superlidze z każdym. Jiri Vrablik zdobywając dwa punkty potwierdził wysoki poziom, mimo, że przegrywał w piątym secie z Muttim  4:7, potrafił wyjść z opresji i wygrać trudną partię. Naszym celem jest w tym sezonie medal i będziemy do niego dążyć małymi kroczkami – powiedział po zakończonym meczu trener działdowian Piotr Kołaciński. W pierwszej części sezonu Dekorglass wygrał 8 spotkań i doznał 3 porażek. W drugiej części sezonu zespoły podzielone były w tabeli i zespoły z górnej część grały o mistrzostwo Polski, natomiast drużyny z dolnej części tabeli walczyły o utrzymanie w superlidze. W drugiej części rozgrywek Dekorglass wygrał trzy spotkania i poniósł dwie porażki.

 

 Tabela po rozgrywkach sezonu 2014/2015

1. Olimpia-Unia Grudziądz              43 pkt.

2. Bogoria Grodzisk Mazowiecki     35 pkt.

3. Kolping Jarosław                         30 pkt.

4. DEKORGLASS                           27 pkt.

5. Polonia Bytom                             26 pkt.

6. Morliny Ostróda                          21 pkt.

-------------------------------------------------------------

7. Energa-Manekin Toruń                29 pkt.

8. Gwiazda Bydgoszcz                     24 pkt.

9. Palmiarnia Zielona Góra              19 pkt.

10. AZS Politechnika Rzeszów        17 pkt.

11. Pogoń Lębork                               9 pkt.

12. Dojlidy Białystok                           8 pkt.

 

W rozgrywkach fazy play off  drużyna Dekorglassu trafiła na lidera rozgrywek Olimpię-Unię Grudziądz. Tym razem lepsi w obydwu meczach byli tenisiści z Grudziądza, pokonując nasz zespół po 3:0. To dało naszej drużynie medal brązowy. W finale mistrzostw Polski spotkały się Bogoria Grodziska Mazowiecki i Olimpia-Unia Grudziądz. Do wyłonienia zespołu mistrzowskiego potrzebne były aż trzy spotkania. Ostatecznie mistrzem kraju została Olimpia-Unia Grudziądz.

 

Sezon 2015/2016.

Na początek nasza drużyna działdowskiego Dekorglassu zanotowała wpadkę. Zdecydowanym faworytem byli działdowianie, ale musieli przełknąć gorycz porażki. Do Zielonej Góry pojechała czwórka: Wenliang Xu, Jiri Vrablik, Patryk Chojnowski i nowy zawodnik Tang Peng. Ten pierwszy nie wystąpił w meczu, albowiem w spotkaniu może grać tylko jeden zawodnik spoza Unii Europejskiej, a w meczu wystąpił ten czwarty, czyli reprezentant Hongkongu Tang Peng. Właśnie on uratował honor naszego zespołu, wygrywając dwa pojedynki, co dało jeden punkt naszemu zespołowi. O ile do porażek raczej przyzwyczaił nas Patryk Chojnowski, to dwie porażki Jiriego Vrablika były wielkim zaskoczeniem. Trudno przypomnieć sobie, aby Vrablik nie zdołał zainkasować choćby jednego punku, kiedy rozgrywał dwie partie w meczu. Stare porzekadło mówi „pierwsze śliwki robaczywi”, oby to się to sprawdziło w przypadku naszych występów w tegorocznych rozgrywkach superligi. To był dobry sezon dla naszej drużyny. W całych rozgrywkach Dekorglass wygrał 17 spotkań i zanotował 5 porażek, co dało zespołowi drugie miejsce w tabeli. W meczach fazy play off  Dekorglass grał z Kolpingiem Jarosław. W meczu w Jarosławiu wygrał Dekorglass 3:1, w rewanżu w Działdowie lepszy był także Dekorglass wygrywając 3:0. W finale mistrzostw Polski rywalem naszej drużyny była Olimpia-Unia Grudziądz. Wygrali tenisiści z Grudziądza, a Dekorglass zdobył medal srebrny.

Olimpia-Unia Grudziądz – Dekorglass Działdowo 3:1

Wang Yang – Tang Peng 3:1 (13:11, 14:16, 12:10, 11:9)

Kaii Yoshida – Patryk Chojnowski 3:0 (11:8, 14:12, 12:10)

Patryk Zatówka – Jiri Vrablik 2:3 (8:11, 12:14, 11:6, 11:9, 12:14)

Kaii Yoshida – Tang Peng 3:0 (11:6, 13:11, 12:10)

 

Sezon rozgrywkowy 2016-2017
 
  Na 22 rozegrane spotkania w sezonie zasadniczym Dekorglass wygrał 18 i doznał 4 porażek. Dużym sukcesem było zwycięstwo w pierwszej rundzie w pojedynku z AZS Gdańsk 3:2 i było to pierwsze zwycięstwo z tą drużyną (licząc gry z Olimpią-Unią Grudziądz). Dalsze dwie porażki przyszły w grach fazy play off. Porażka w Grodzisku z Bogorią 1:3, choć niespodziewana, dawała jeszcze szansę na awans do finału, pod warunkiem wygranej w meczu rewanżowym w Działdowie. Niestety, mecz w Działdowie także zakończył się porażką Dekorglassu 2:3 i marzenia o ponownym występie w meczu finałowym prysły jak bańka mydlana. Na pocieszenie drużyna Dekorglassu otrzymała medale brązowe. W finale mistrzostw Polski wystąpiła Drużna Bogorii Grodzisk Mazowiecki, a jej rywalem był zespół AZS Gdańsk. Wygrana Bogorii z obrońcą tytułu mistrzowskiego 3:0 była sporą niespodzianką. Warto zaznaczyć, że na mistrzostwach Polski w Częstochowie działdowski debel Wenliang Xu i Patryk Chojnowski wywalczył srebrny medal. 
Tabela po sezonie zasadniczym
1. AZS Gdańsk                       50 pkt.
2. Dekorglass                         45 pkt.
3. Bogoria Grodzisk               42 pkt.
4. Gwiazda Bydgoszcz          38 pkt.
5. Dojlidy Białystok                35 pkt.
6. Kolping Jarosław               32 pkt.
7. Morliny Ostróda                 32 pkt.
8. Polonia Bytom                   30 pkt.
9. Palmiarnia Zielona Góra    30 pkt.
10. AZS Rzeszów                  29 pkt.
11. Energa Toruń                   18 pkt.
12. Pogoń Lębork                  15 pkt.


Sezon rozgrywkowy 2017-2018

   W sezonie zasadniczym drużyna Dekorglassu rozegrała 22 mecze. W pierwszej rundzie 
nasz zespół wygrał 9 spotkań i doznał 2 porażek. W rundzie rewanżowej było nieco gorzej, siedem wygranych i dwa przegrane mecze. W całym sezonie zespół odniósł 16 zwycięstw i  przegrał 6 spotkań. Mecze wygrane: z AZS Rzeszów 3:1, Polonia Bytom 3:1 i 3:0, Palmiarnia Zielona Góra 3:0, Morlinami Ostróda 3:1i 3:2, Dojlidami Białystok 3:2 i 3:1, Gwiazdą Bydgoszcz 3:0 i 3:0, AZS Gdańsk 3:0 i 3:1, Bogorią Grodzisk Mazowiecki 3:0 i 3:1, Wartą Kostrzyn 3:0, Spójnią Warszawa 3:0. Spotkania przegrane: z Kolpingiem Jarosław 1:3, Spójnią Warszawa 1:3, AZS Rzeszów 2:3, Palmiarnia Zielona Góra 1:3, Kolpingiem Jarosław 0:3, Wartą Kostrzyn 0:3. W fazie play off  Dekorglass spotkał się z Bogorią. W pierwszym meczu w Grodzisku wygrał Dekorglass 3:1, natomiast w meczu rewanżowym w Działdowie wygrała Bogoria 3:0 i ten zespół awansował do finału mistrzostw Polski.

Tabela po rozgrywkach zasadniczych

1. Kolping Jarosław                 52 pkt. 

2. DEKORGLASS                   47 pkt.

3. Bogoria Grodzisk Maz.       40 pkt.

4. AZS Rzeszów                     39 pkt.

5. AZS Gdańsk                       32 pkt.

6. Polonia Bytom                    32 pkt.

7. Palmiarnia Zielona Góra    29 pkt.

8. Gwiazda Bydgoszcz           29 pkt.

9. Morliny Ostróda                  29 pkt.

10. Spójnia Warszawa           28 pkt.

11. Dojlidy Białystok               20 pkt.

12. Warta Kostrzyn                19 pkt.

   Drużyna Dekorglassu występowała także w tym sezonie rozgrywkowym w Lidze Mistrzów. W swojej grupie zajęła trzecie miejsce i to pozwoliło grać w rozgrywkach Pucharu ETTU. W Lidze Mistrzów nasza drużyna przegrała z Roskilde Bordtennis (Dania) 2:3 i 1:3, Borussią Düsseldorf (Niemcy) 2:3 i 1:3, zwyciężyła Hennebont (Francja) 3:2 i 3:1. W rozgrywkach Pucharu ETTU nasz zespół spisał się znakomicie. Najpierw pokonał Nino Praga (Czechy) 3:1i 3:0.

   W półfinale nasza drużyna najpierw przegrał z Vailante Sports Angers (Francja) 2:3, a w rewanżu wygrała 3:1 i awansowała do finału tych rozgrywek.

   W pierwszym meczu finałowym Dekorglass wygrał we Francji z Chartres 3:1, a w meczu rewanżowym w Działdowie pokonał rywali także 3:1. Zdobycie Pucharu ETTU było największym sukcesem sportowym działdowskiej drużyny w dotychczasowej historii. Warto także dodać, że Klub Sportowy Dekorglass został uhonorowany najważniejszym wyróżnieniem Działdowa, otrzymał statuetkę Katarzynki, patronki miasta Działdowa za promocje miasta poprzez sport. W sezonie 2017-2018 barw Dekorglassu bronili: Zhang Chao, Wang Yang, Paweł Fertikowski, Kenta Matsudaira, Jiri Vrablik, Chun Ting Wong, Wenliang Xu, trener drużyny Piotr Kołaciński. W plebiscycie na najlepszych sportowców Działdowa za rok 2017 zwyciężył Jiri Vrablik przed Chun Ting Wongiem.     


Sezon rozgrywkowy 2018-2019

  Drużyna Dekorglassu rozegrała w sezonie zasadniczym 22 spotkania, wygrywając 17 meczów i ponosząc 5 porażek. W meczach fazy play off drużyna Działdowa wygrała dwukrotnie z AZS Gdańsk 3:0 i 3:1. W meczu finałowym z Bogorią Grodzisk Mazowiecki rozegranym w Gdańsku, Dekorglass uległ rywalom 0:3 i wywalczył tytuł wicemistrza kraju. W zespole występowało w trakcie sezonu 7 zawodników. Wang Yang (Słowacja) wygrał 20 pojedynków (wraz z meczami fazy play off i finałem) i doznał 11 porażek, Shang Kun (Chiny) wygrał 17 pojedynków i przegrał 1 (w finale), Jiri Vrablik wygrał 8 spotkań i tyle samo przegrał, Paweł Fertikowski wygrał 8 pojedynków  i przegrał 7, Taku Takakiwa (Japonia) wygrał 6 pojedynków i nie poniósł porażki, Wong Chun Ting (Hongkong) wygrał 2 spotkanie i przegrał 1 walkę, Wenliang Xu wygrał 1 pojedynek i przegrał 2. W żadnym meczu nie wystąpili zgłoszeni do rozgrywek: Kamil Kurowski i Kenta Matsudaira.

 

Tabela po sezonie zasadniczym 2018/19

 1. Bogoria Grodzisk Mazowiecki     55

 2. Unia-AZS Gdańsk                       50

 3. Dekorglass Działdowo                 48

 4. Kolping Jarosław                         48

 5. Polonia Bytom                             40

 6. Dojlidy Białystok                          34

 7. AZS Rzeszów                              34

 8. Gwiazda Bydgoszcz                    29

 9. Energa Toruń                               23

 10. Olimpia-Unia Grudziądz            18

 11. Morliny Ostróda                         11

 12. Palmiarnia Zielona Góra             6

 Oprócz rozgrywek krajowych Dekorglass występował także w rozgrywkach europejskich. Najpierw nasz zespół grał w grupie Ligi Mistrzów rywalizując z zespołami: Walter Wels (Austria), Stella Sport La Romagne (Francja i UMMC Jakaterinburg (Rosja). W walka ch grupowych nasza drużyna zajęła trzecie miejsce (za UMMC i Walter West) i odpadła z rywalizacji Ligi Mistrzów. W dalszym etapie Dekorglass rozgrywał mecze w rozgrywkach Pucharu ETTU. Pierwszym rywalem był belgijski zespół Sokah Hoboken i nasza druzyna wyszła z tej potyczki zwycięsko. W dwumeczu półfinałowym naszym rywalem był silny zespół niemiecki FC Saarbrucken. W pierwszym meczu w Niemczech wygrał Dekorglass 3:2, ale w rewanżu w Działdowie lepsi byli Niemcy, którzy wygrali 3:2. Bilans małych punktów był korzystniejszy dla Niemców i to oni awansowali do finału Pucharu ETTU.


Sezon rozgrywkowy 2019 – 2020

    To był zupełnie inny sezon jak dotychczasowe. Rywalizacja trwała w najlepsze, aż tu nagle przyszedł niespodziewanie wirus covid 19 i rozpoczęła się pandemia. Rozgrywki prowadzone były na zasadzie częstych turbulencji. Nie wiadomo było, co nastąpi za chwilę, niczego nie można było przewidzieć. Wreszcie po 20 rozegranych kolejkach sezonu zasadniczego organizator rozgrywek podjął decyzję o zakończeniu sezonu. Dwie kolejki sezonu zasadniczego nie zostały rozegrane, a do fazy play off także już nie doszło. Liderem rozgrywek w momencie przedwczesnego zakończenia była drużyna Kolpinga Jarosław i tej drużynie przyznano tytuł mistrza Polski. Na drugim miejscu znajdowała się drużyna Bogorii Grodzisk Mazowiecki i jej przyznano tytuł wicemistrza kraju. Dekorglass plasował się na trzeciej pozycji i nasza drużyna zdobyła brązowe medale. Trudno powiedzieć jakby było, gdyby rozgrywki zostały dokończone, ale pandemia to siła wyższa i tak to się zakończyło w sezonie 2019-2020.

   Wyniki Dekorglassu:

 Dekorglass – Warta Kostrzyn 3:0 i 3:0

 Bogoria – Dekorglass 2:3 i 3:1

 Pogoń – Dekorglass 1:3 i 0:3

 Dekorglass – Kolping 3:1 i 0:3

 AZS Gdańsk – Dekorglass 1:3 i 1:3

 Dekorglass – Polonia 3:1 i 2:3

 Dojlidy – Dekorglass 0:3 i 3:1

Dekorglass – AZS Rzeszów 1:3 i 3:1

Gwiazda – Dekorglass 1:3 i 3:1

Dekorglass – Energa 3:1 i bez rewanżu

O-U Grudziądz – Dekorglass 0:3 i bez rewanżu

   W sumie na 20 rozegranych spotkań Dekorglass wygrał 14 meczów i doznał 6 porażek.

  W rankingu indywidualnym wygrał Kou Lei z drużyny Jarosławia, odnosząc 24 zwycięstwa i przegrywając 2 pojedynki. Patryk Chojnowski z AZS Gdańsk wygrał 23 pojedynki i przegrał 9. Na 3. miejscu uplasował się Wang Yang z Dekorglassu, który odniósł 21 zwycięstw i przegrał 7 spotkań.

 Pozostali zawodnicy Dekorglassu zajęli miejsca:

18. Wei Shihao             10 zwycięstw i 3 porażki

21. Jiri Vrablik                9 zwycięstw i 7 porażek

39. Taku Takakiwa         3 zwycięstwa i 3 porażki

41. Paweł Fertikowski    3 zwycięstwa i 4 porażki

47. Wenliang Xu             1 zwycięstwo i 1 porażka

57. Kamil Kurowski        0 zwycięstw i 2 porażki

  Łącznie sklasyfikowanych zostało 66 zawodników.

Końcowa tabela

1. Kolping Jarosław                         52 pkt.

2. Bogoria Grodzisk Mazowiecki     47 pkt.

3. Dekorglass Działdowo                 42 pkt.

4. Dojlidy Białystok                          34 pkt.

5. Polonia Bytom                             33 pkt.

6. Energa Toruń                               33 pkt.

7. Gwiazda Bydgoszcz                    32 pkt.

8. AZS Rzeszów                              27 pkt.

9. AZS Gdańsk                                25 pkt.

10. Olimpia-Unia Grudziądz            17 pkt.

11. Pogoń Lębork                            13 pkt.

12. Warta Kostrzyn                           5 pkt.

Polska Superliga Tenisa Stołowego. All rights reserved.