Cenne zwycięstwo Dekorglassu na Lubelszczyźnie

Po bardzo dobrym meczu Dekorglass Działdowo pokonał na wyjeździe Akademię Zamojską 3:0 w Lotto Superlidze. Dla Mistrzów Polski punkty zdobyli Tajwańczyk Liao Chen-Ting, Jakub Dyjas i Patryk Chojnowski. Jutro Dekorglass zagra w Rzeszowie z Fibrain KU AZS Politechniką.
 Jako pierwszy zwycięstwo odniósł występujący dopiero po raz 3 w barwach Dekorglassu Liao Chen-Ting. Azjata zatrzymał dobrze grającego w tym sezonie Daniela Góraka i triumfował 3:1. Pierwszy set wyraźnie dla naszego zawodnika, a bardziej wyrównane były następne. W drugim Liao prowadził 7:6, a w kolejnej akcji zaserwował asa i po chwili było już 10:6. Ostatecznie zwyciężył do 8. Trzeci set dla Daniela Góraka, zaś w czwartym w końcówce lepszy był Azjata.
 W drugiej grze Jakub Dyjas pokonał południowokoreańskiego obrońcę Deokhwa Choi 3:1. To 14 zwycięstwo reprezentanta Dekorglassu w tym sezonie, a wliczając poprzedni ma już 20 wygranych z rzędu w singlu.
 Z rywalem z Akademii Jakub Dyjas bardzo dobrze zaczynał dwa pierwsze sety, wysoko prowadził i pewnie zwyciężał. W następnym wygrana Koreańczyka. Duże emocje były w czwartym, w którym Jakub Dyjas przegrywał 5:8. Potrafił odwrócić losy pojedynku na 9:8 i potem po zaciętej grze na przewagi triumfować 15:13.
 Wielkie brawa także dla Patryka Chojnowskiego, który zdecydowanie ograł solidnego Andrew Baggaleya 3:0. Tylko w ostatnim secie Anglik doszedł z 4:9 na 7:9, ale ostatnie akcje dla Polaka.
Akademia Zamojska – Dekorglass Działdowo 0:3
Daniel Górak – Liao Chen-Ting 1:3 (7:11, 8:11, 11:9, 9:11)
Deokhwa Choi – Jakub Dyjas 1:3 (7:11, 5:11, 11:9, 13:15)
Andrew Baggaley – Patryk Chojnowski 0:3 (4:11, 3:11, 7:11)