Jakub Dyjas przesądził o zwycięstwie Dekorglassu nad Polonią 3:1

Po raz 5 w tym sezonie Lotto Superligi Jakub Dyjas wygrał obie gry singlowe. Dzisiaj poprowadził Dekorglass Działdowo do zwycięstwa z Polonią Bytom 3:1 w meczu 8 kolejki.
 W pierwszym pojedynku Jakub Dyjas rywalizował z obrońcą Jakubem Folwarskim i pokonał go bardzo wyraźnie 3:0 w setach do 7, 3 i 9.
 Debiutujący w hali w Działdowie, przed wspaniałą publicznością, Tajwańczyk Liao Chen-Ting znakomicie rozpoczął spotkanie z liderem gości, bowiem pokonał Roberta Florasa 11:2. Później górą był Polak.
 Na 2:1 Mistrzów Polski wyprowadził Patryk Chojnowski, który jeszcze niedawno miał duże problemy z plecami. W niedzielnym pojedynku ograł Adriana Więcka 3:0.
 W czwartej grze singlowej zmierzyli się Jakub Dyjas, który miał bilans gier 12-0 i Robert Floras 10-2. W pierwszym secie zawodnik Dekorglassu przegrywał 1:4, ale później grał świetnie i zwyciężył do 5. Drugi set zdecydowanie dla rywala, zaś w ostatnim tylko początek był wyrównany. Potem Jakub Dyjas prowadził 8:4 i 9:6. Po minutowej przerwie było już 10:6 i ostatecznie triumfował 11:7.
 Kolejne mecze (awansem) Dekorglassu Działdowo w Lotto Superlidze we wtorek i środę na wyjazdach – w Zamościu i Rzeszowie. A zaraz po nich Jakub Dyjas wyjeżdża na turniej WTT Contender do Tunisu.
Dekorglass Działdowo – Polonia Bytom 3:1
Jakub Dyjas – Jakub Folwarski 3:0 (11:7, 11:3, 11:9)
Liao Chen-Ting – Robert Floras 1:3 (11:2, 6:11, 7:11, 8:11)
Patryk Chojnowski – Adrian Więcek 3:0 (11:9, 11:6, 11:5)
Jakub Dyjas – Robert Floras 2:1 (11:5, 3:11, 11:7)