Wygrana po trudnym meczu w Rzeszowie

W swoim 8 meczu w zaledwie 15 dni Dekorglass Działdowo wygrał w Rzeszowie z Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 3:2, czyli za 2 punkty. Na kolejny występ w Lotto Superlidze kibice Mistrza Polski będą musieli poczekać do grudnia.
 Drużyna Dekorglassu zakończyła maraton 8 spotkań, który rozpoczął się 5 października. To był bardzo trudny czas, a dzisiejsze zwycięstwo na Podkarpaciu zostało odniesione po trudnym boju. Na wysokości zadania stanął niepokonany w singlu w tym sezonie Jakub Dyjas (16-0). W grze podwójnej punkt wywalczyli Liao Chen-Ting i Patryk Chojnowski.
 Wtorkowe i środowe mecze w Zamościu (3:0) i Rzeszowie (3:2) zostały rozegrane awansem (pierwotnie miały się odbyć 29 i 31 października) w związku z wyjazdem Jakuba Dyjasa na turniej WTT Contender do Tunezji. To etap przygotowań do listopadowych Mistrzostw Świata w Houston.
 W hali w Rzeszowie Jakub Dyjas pokonał młodziutkiego Miłosza Sawczaka 3:0 i doświadczonego Mikaila Paikova 2:0. Niestety w grze pojedynczej porażki ponieśli Liao Chen-Ting i Patryk Chojnowski (piątego seta zaczął od 3:0 z Patrykiem Dziubą). Ale obaj w deblu pokonali zawodników rzeszowskiego klubu 2:1. Decydującego seta rozpoczęli od prowadzenia 6:0, a potem było 7:3 i 9:4.
 Mistrzowi Polski Dekorglassowi Działdowo w tej rundzie do rozegrania pozostały 3 mecze w grudniu. W swojej hali podopieczni trenera Michała Dziubańskiego zmierzą się 12.12 z Poltarex Pogonią Lębork.
Fibrain AZS Politechnika Rzeszów– KS Dekorglass Działdowo 2:3
Miłosz Sawczak – Jakub Dyjas 0:3 (2:11, 3:11, 7:11)
Mikhail Paikov – Liao Chen-Ting 3:2 (11:8, 6:11, 11:6, 6:11, 11:7)
Patryk Dziuba – Patryk Chojnowski 3:2 (13:11, 11:5, 6:11, 5:11, 11:5)
Mikhail Paikov - Jakub Dyjas 0:2 (6:11, 6:11)
Miłosz Sawczak/Patryk Dziuba – Liao Chen-Ting/Patryk Chojnowski 1:2 (7:11, 12:10, 4:11)