Gwiazdy Olimpii-Unii rozbiły Działdowo

Olimpia-Unia Grudziądz nie miała większych problemów z pokonaniem w ósmej kolejce Wschodzący Białystok Superligi Dekorglassu Działdowo. Rewelacyjnie spisujący się dotychczas gracze z Warmii i Mazur przegrali w hali wicemistrzów Polski 0:3, wygrywając w całym spotkaniu zaledwie dwa sety.

Starcie grudziądzan z działdowianami przez wielu ekspertów uznawane było za hit tej serii. Niezwykle zmotywowani do tego meczu podeszli gospodarze, którzy przeciwko ekipie Piotra Kołacińskiego desygnowali najsilniejszy skład. - Obawialiśmy się drużyny z Działdowa. Po pierwsze jest to czołowy zespół naszej ligi, a po drugie jeden z liderów gości - Patryk Chojnowski w ostatnim sezonie występował w naszych szeregach i doskonale zna tutejsze otoczenie - mówił Piotr Szafranek, trener Olimpii-Unii.

Mieszanka narodowości w składzie miejscowych przyniosła doskonały efekt. Kaii Yoshida, Wang Yang i Bartosz Such "nie dali pograć" rewelacyjnie spisującym się dotychczas działdowianom. Mecz od zwycięstwa nad Patrykiem Chojnowskim 3:0 rozpoczął Japończyk, a kilkanaście minut później prowadzenie grudziądzan podwyższył defensywnie grający Słowak. Wang w pięciu setach ograł lidera przyjezdnych - Jiri Vrablika. Triumf uczestnika Ligi Mistrzów przypieczętował Such, który w konfrontacji "trójek" okazał się lepszy od Xu Wenlianga.

- Wygraliśmy, ale nie był to dla nas na pewno łatwy mecz. Wynik jest co prawda wysoki, jednak przy stole trwała zacięta rywalizacja - dodał Szafranek. Po triumfie nad Dekorglassem Olimpia-Unia objęła prowadzenie w tabeli Wschodzący Białystok Superligi. - W czasie rozgrywek nie patrzymy aż tak bardzo na pozycję w tabeli. Gramy mecz za mecze, startujemy także w Champions League. Koncentrujemy się na każdym występie i na tym, aby pierwszą część rozgrywek zakończyć z jak największą zdobyczą punktową - informuje trener wicemistrzów kraju.

Działdowianie, którzy z Grudziądza wracają bez puntków, nadal pozostają na piątej pozycji. Drużyna z Warmii i Mazur ma na swoim koncie 16 punktów i nad szóstym zespołem Zooleszcz Gwiazdy Bydgoszcz ma dwa "oczka" przewagi.

Olimpia-Unia Grudziądz - Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz 3:0
Kaii Yoshida - Patryk Chojnowski 3:0 (11:6, 11:4, 13:11)
Wang Yang - Jiri Vrablik 3:2 (11:9, 11:8, 6:11, 8:11, 11:5)
Bartosz Such - Wenliang Xu 3:0 (11:8, 11:4, 11:7)