Zadyszka Dekorglassu

Po przegranej na własnym terenie z Energą Toruń, trzy dni później, czyli we wtorek, 25 listopada, przyszła kolejna porażka w meczu wyjazdowym w Grudziądzu z Olimpią-Unią. Drużyna z Grudziądza nigdy nie była łatwym rywalem, to team z najwyższej półki i jak do tej pory naszej drużynie nie udało się z nią wygrać w dotychczasowych spotkaniach w rozgrywkach superligi. Ta ostatnia porażka była największą z dotychczasowych. W poprzednich dwóch meczach ulegaliśmy rywalom 2:3. Tym razem nasi tenisiści nie zdołali nawet wygrać jednej walki. Najbliższy tego był Jiri Vrablik, który dopiero po pięciu setach musiał uznać wyższość Słowaka Yang Wanga. Vrablik przegrywał już 0:2, ale w dwóch następnych setach uporał się z przeciwnikiem, doprowadzając do tie breaka. W decydującej potyczce lepszym okazał się jednak tenisista Grudziądza i to on cieszył się ze zwycięstwa. W pierwszej walce meczu nasz Patryk Chojnowski nie znalazł sposobu na Japończyka Kaii Yoshidę. W pierwszych dwóch setach Japończyk rozbił naszego zawodnika, dopiero w trzeciej partii Patryk stawiał zacięty opór, jednak przegrał na przewagi. Nasz zawodnik chciał pokazać się przed grudziądzką publicznością z jak najlepszej strony, bowiem jeszcze w poprzednich rozgrywkach występował w barwach zespołu z Grudziądza. Niestety, rywal okazał się tym razem lepszy. W ostatnim pojedynku konfrontacji działdowsko-grudziądzkiej nasz Wenliang Xu nie miał właściwie nic do powiedzenia w spotkaniu przeciwko wicemistrzowi Polski Bartoszowi Suchowi. Tenisista gospodarzy rozłożył naszego zawodnika w trzech setach i ani przez moment nie czuł się zagrożony.
   Teraz nasi zawodnicy będą mieli trochę czasu na przemyślenia, aby skupić się na następnym spotkaniu z Palmiarnią Zielona Góra. Mecz odbędzie się we poniedziałek, 8 grudnia. Jeżeli sprawdzi się zapowiedź Lucjana Błaszczyka z Palmiarni, że Jorgen Person zagra w ostatnich meczach w tej drużynie, to łatwo o punkty nie będzie. Mimo iż Szwed, wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy, ma 48 lat, to jednak w dalszym ciągu grać w tenisa potrafi i może być trudnym rywalem dla  naszych zawodników. Bądźmy jednak dobrej myśli i trzymajmy kciuki za naszą drużynę.
Olimpia-Unia Grudziądz – Dekorglass 3:0
Kaii Yoshida – Patryk Chojnowski 3:0 (11:6, 11:4, 13:11)
Yang Wang – Jiri Vrablik 3:2 (11:9, 11:8, 6:11, 8:11, 11:5)
Bartosz Such – Wenliang Xu 3:0 (11:8, 11:4, 11:7)