next

KS Dekorglass TV

Tabela

Jakub Dyjas przegrał z Ruwenem Filusem w MŚ

Niestety Jakub Dyjas z Dekorglassu Działdowo nie awansował do 1/8 finału singla podczas  Mistrzostw Świata w Houston. W 3 rundzie przegrał z Niemcem Ruwenem Filusem 0:4 (3:11, 7:11, 4:11, 9:11). Ale wciąż nasz reprezentant ma szansę na medal w deblu, w którym gra z Belgiem Cedricem Nuytinckiem.
 Po dwóch zwycięstwach, w tym fenomenalnym meczu z rozstawionym z nr 2 Japończykiem Tomokazu Harimoto, w czwartek wieczorem (spotkanie zaczęło się o g. 22:00 w Teksasie) Jakub Dyjas grał z niemieckim obrońcą Filusem, którego pokonał miesiąc temu 3:2 w turnieju World Table Tennis w Tunezji.
 Tym razem lepszy był Ruwen Filus. Po pierwszym przegranym secie 3:11, w drugim Kuba Dyjas prowadził 5:3, a wtedy Niemiec zdobył 5 punktów z rzędu. W trzecim secie kluczowym momentem mogło być zepsucie ataku (wysoka piłka) przy stanie 2:5. Natomiast w czwartym od 3:2 nasz zawodnik doprowadził do wyniku 8:2 i wydawało się, że zwycięży w tym secie. Tymczasem kilka piłek po siatce znalazło się poza stołem i Jakub Dyjas uległ rywalowi 9:11.
 Już trzeci mecz w singlu wygrał inny zawodnik Dekorglassu Szwed Truls Möregard. Pokonał Niemca Patricka Franziskę 4:3 i w 1/8 finału spotka się z Lim Jonghoonem z Korei Południowej.
 W piątek, 26 listopada o g. 13:00 czasu miejscowego (g. 20:00 w Polsce) Jakub Dyjas i Cedric Nuytinck zagrają o awans do ćwierćfinału gry podwójnej z Anglikami Paulem Drinkhallem i Liamem Pitchfordem. Z kolei Truls Möregard i Anton Kallberg zmierzą się z parą Ho Kwan Kit/Wong Chun Ting (Hongkong).
Wyniki Jakuba Dyjasa w 1/16 finału MŚ:
Jakub Dyjas (Polska) – Ruwen Filus (Niemcy) 0:4 (3:11, 7:11, 4:11, 9:11).
debel Jakub Dyjas/Cedric Nuytinck (Polska/Belgia) – Daniel Habesohn/Robert Gardos (Austria) 3:1 (13:11, 11:4, 5:11, 11:9).
mikst Jakub Dyjas/Natalia Partyka (Polska) - Emmanuel Lebesson/Jia Nan Yuan (Francja) 0:3 (4:11, 5:11, 3:11).