Dyjas i Nuytinck coraz bliżej medalu Mistrzostw Świata

Jakub Dyjas z Dekorglassu Działdowo i Belg Cedric Nuytinck są coraz bliżej medalu w grze podwójnej Mistrzostw Świata w Houston. Wicemistrzowie Europy awansowali do 1/8 finału po zwycięstwie z Austriakami Danielem Habesohnem i Robertem Gardosem 3:1 (13:11, 11:4, 5:11, 11:9).
 W meczu o ćwierćfinał rywalami Jakuba Dyjasa i Cedrica Nuytincka będą Anglicy Paul Drinkhall i Liam Pitchford.
 Dzisiejsze spotkanie z byłymi 2-krotnymi Mistrzami Europy Danielem Habesohnem i Robertem Gardosem rozpoczęło się po myśli polsko-belgijskiego duetu. Jakub Dyjas i Cedric Nuytinck wygrali pierwszego seta 13:11, a w drugim szybko objęli prowadzenie 10:2 i ostatecznie triumfowali 11:4. W trzecim secie przegrali, ale w czwartym pokazali wielką klasę. Ze stanu 4:8 doprowadzili do 9:9 i zwyciężyli 11:9.
 W nocy z czwartku na piątek czasu polskiego (g. 4:20) naszego zawodnika czeka jeszcze jeden mecz o awans do 1/16 finału. W singlu lider Dekorglassu spotka się z Niemcem Ruwenem Filusem. Wcześniej Jakub Dyjas odniósł spektakularne zwycięstwo 4:3 z zaliczanym do grona faworytów Japończykiem Tomokazu Harimoto.
Wyniki Jakuba Dyjasa w 1/16 finału MŚ
debel Jakub Dyjas/Cedric Nuytinck (Polska/Belgia) – Daniel Habesohn/Robert Gardos (Austria) 3:1 (13:11, 11:4, 5:11, 11:9).
mikst Jakub Dyjas/Natalia Partyka (Polska) - Emmanuel Lebesson/Jia Nan Yuan (Francja) 0:3 (4:11, 5:11, 3:11).
g. 21:20 w Houston (g. 04:20 w Polsce), singiel Jakub Dyjas (Polska) – Ruwen Filus (Niemcy)