next

KS Dekorglass TV

Tabela

Stracona szansa Polaków w meczu z Austrią

Niestety nie udało się reprezentantom Polski awansować do ćwierćfinału Drużynowych Mistrzostw Europy w Kluż-Napoka. Dzisiaj Biało-Czerwoni mieli swoje szanse w meczu z Austrią (1:3), ale ich nie wykorzystali. Punkt zdobył Samuel Kulczycki, a przegrywali Jakub Dyjas i Marek Badowski.
 W pierwszym pojedynku Jakub Dyjas przegrał dwa pierwsze sety z Danielem Habesohnem. Trzeciego zaczął od prowadzenia 4:0 i mimo że później rywal wyrównał na 6:6, to druga część należała do zawodnika Dekorglassu Działdowo. Niestety 4 set nie ułożył się po myśli naszego reprezentanta, przegrywał 0:5, 1:8 i ostatecznie 5:11.
 Marek Badowski z Dartomu Bogorii Grodzisk Maz. przegrał z Robertem Gardosem 2:3, zaś nadzieję na korzystny wynik dał Biało-Czerwonym Samuel Kulczycki, który w krajowych turniejach zdobywa medale w barwach klubu z Działdowa. Mistrz Polski Seniorów i Młodzieżowców prowadził 2:0, zaś w czwartym secie odrobił straty od 7:10 do 10:10, lecz niestety przegrał 11:13. Prawdziwy horror to ostatni set, w którym Samuel Kulczycki obronił 2 meczbole (z 8:10 na 10:10), a potem jeszcze kilka kolejnych. Wytrzymał grę nerwów i zwyciężył 20:18 (!).
 Na koniec Jakub Dyjas rywalizował z Robertem Gardosem i początkowo wszystko układało się po myśli Polaka. Wygrywając 2:0, w trzecim secie prowadził 3:0 i 4:2, by za chwilę przegrywać 4:7. Doprowadził do remisu po 7, a w końcówce miał meczbola przy 10:9. Niestety Kuba przegrał tego seta, a także czwartego i piątego.
Polska – Austria 1:3
Jakub Dyjas – Daniel Habesohn 1:3 (3:11, 7:11, 11:9, 5:11)
Marek Badowski – Robert Gardos 2:3 (8:11, 11:5, 12:14, 13:11, 8:11)
Samuel Kulczycki – Andreas Levenko 3:2 (11:6, 11:8, 8:11, 11:13, 20:18)
Dyjas – Gardos 2:3 (11:8, 11:4, 11:13, 5:11, 9:11)