Świetny mecz Jakuba Dyjasa i wygrana Polaków z Hiszpanami

Znakomicie rozpoczęli Polacy udział w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Rumunii. W swoim pierwszym spotkaniu wygrali z Hiszpanią 3:1, a w dwóch grach triumfował Jakub Dyjas, jeden z liderów Dekorglassu Działdowo. Zwycięstwo odniósł także związany z naszym klubem Samuel Kulczycki.
 Po porażce Marka Badowskiego z Alvaro Roblesem 0:3, do rywalizacji przystąpili Jakub Dyjas i Jesus Cantero. Pierwszy set zdecydowanie dla Polaka, który prowadził już 9:2 i 10:3. Drugi set również dla Jakuba Dyjasa, zaś w trzecim nasz reprezentant wygrywał już 10:8, czyli miał 2 meczbole. Niestety ich nie wykorzystał i przegrał do 12. W 4 secie pokazał znów, że jest lepszym zawodnikiem od Hiszpana Cantero.
 Grający w krajowych turniejach indywidualnych w barwach Dekorglassu Samuel Kulczycki w ostatnich dniach miał problemy zdrowotne, ale wyszedł do meczu z Hiszpanią i spisał się tak jak powinien, czyli dołożył ważny punkt. Przegrał tylko pierwszego seta z Carlosem Caballero, w następnych pewnie wygrywał.
 Na zakończenie wtorkowego spotkania Jakub Dyjas spotkał się z Alvaro Roblesem, z którym świetnie zna się z niemieckiej Bundesligi. Pierwsze dwa sety wyrównane, a na tablicy wyników był remis 1:1. W trzecim przy stanie 9:8 dla Kuby Dyjasa Hiszpan zepsuł serwis, ale mając prowadzenie 10:8 nasz zawodnik przegrał kolejne akcje i było potem 10:11. Na szczęście ostatecznie triumfował 13:11.
 Mnóstwo emocji w 4 secie, w którym było 9:7 dla Jakuba Dyjasa po fantastycznej akcji, w której zagrał skutecznie trzymając rakietkę całkowicie za sobą (uderzał prawą dłonią mając ją za plecami po lewej stronie…). Niestety końcówka seta należała do przeciwnika. W ostatnim secie ponownie bardzo dobrze zagrał Polak, triumfował 3:2 i w całym meczu Biało-Czerwoni 3:1.
 Jutro dzień wolny, a w czwartek o g. 1200 mecz w Kluż-Napoca z Austrią.