Liga Mistrzów: komplet zwycięstw i awans Dekorglassu do II rundy

Dekorglass Działdowo zajął 1 miejsce w turnieju I rundy grupowej Ligi Mistrzów w rosyjskiej miejscowości Verkhnaya Pyshma. Mistrz Polski wygrał wszystkie trzy mecze i w listopadzie zagra w decydującej fazie Champions League.
  W ostatnim dniu zawodów Dekorglass Działdowo pokonał włoski zespół Top Spin Messina Fontalba 3:0. Punkty zdobyli Truls Möregård, Jakub Dyjas i Patryk Chojnowski. Obie drużyny wywalczyły awans do najlepszej „16” Ligi Mistrzów.
  Podopieczni trenera Michała Dziubańskiego wykonali swoje zadanie, a najlepiej spisywali się Szwed Truls Möregård – bilans gier 5-0 i Jakub Dyjas 3-1. W piątkowym spotkaniu przełamał się również Patryk Chojnowski 1-2.
  Truls Möregård bez większych kłopotów poradził sobie z Marco Rech Daldosso, a ciekawostką były dwa z rzędu asy serwisowe szwedzkiego zawodnika w pierwszym secie przy stanie 6:4. W drugim przegrywał 1:4, a zwyciężył do 8. Trzeciego też lepiej zaczął Włoch, lecz punkt zdobył reprezentant Dekorglassu.
  Nie zagrał Joao Monteiro, a na pojedynek z Jakubem Dyjasem Włosi wystawili Matteo Muttiego. Po dwóch szybko wygranych setach, Polak niestety przegrał dwa kolejne. Piąty set to duże emocje, bowiem rywalizacja toczy się do 6 punktów, a nie do 11. Kuba Dyjas przegrywał 3:4, potem wygrywał 5:4, ale Mutti doprowadził do remisu 5:5. W ostatniej akcji nasz tenisista stołowy odebrał wysoko, przeciwnik miał dobrą piłkę do ataku, ale trafił w siatkę. 6:5 dla Dyjasa!
  Mnóstwo zwrotów akcji było też w grze Patryka Chojnowskiego z Yaroslavem Zhmudenko. Mistrz Paraolimpijski przegrywał 0:1 i 8:10, ale wygrał 4 akcje z rzędu. W 3 secie reprezentant Dekorglassu nie wykorzystał prowadzenia 10:6, lecz ostatecznie doprowadził do krótkiego 5 seta. Zaczął od 2:0, potem było 2:3, ale zwyciężył 6:4.