Liga Mistrzów: pierwsze zwycięstwo Dekorglassu.

Dekorglass Działdowo od zwycięstwa 3:2 rozpoczął udział w I rundzie grupowej Ligi Mistrzów. Nasz zespół w mieście Verkhnaya Pyshma pokonał w środowe popołudnie gospodarza TTSC UMMC-Elem. Jekaterynburg. Dwa punkty zdobył Szwed Truls Möregård, a jeden Jakub Dyjas.
  To był trudny mecz, chociaż rozpoczął się po myśli i zanosiło się na zdecydowany sukces Mistrzów Polski. Truls Möregård wyraźnie pokonał Danilę Travina 3:0, zaś Jakub Dyjas zwyciężył w pojedynku z Mikhailem Rozhkovem 3:0, mając niewielkie kłopoty tylko w ostatnim secie. Zawodnik Dekorglassu przegrywał 5:7, ale końcówka należała do niego.
  Kropki nad „i” nie udało się postawić Patrykowi Chojnowskiego. Grając z Viacheslavem Krivosheevem przegrywał w pierwszym i drugim secie po 0:4 i 1:6. W secie otwarcia doszedł na 9:10, zaś w kolejnym przegrał wysoko do 6. W trzecim Polak od 5:6 doprowadził do 9:6, by za chwilę już tylko remisować 9:9. W następnej akcji zaserwował asa, lecz ostatecznie górą był przeciwnik.
  W czwartej grze Jakub Dyjas rywalizował z Danilą Travinem. W pierwszym secie reprezentant Dekorglassu nie wykorzystał prowadzenia 10:7 i dwóch serwisów. W drugim miał zapas 4 punktów (10:6), a zwyciężył do 8. W trzecim polski zawodnik przegrał, mimo że zaczął od 3:0 i 4:3. Czwarty set bez historii 11:4 dla Kuby Dyjasa, a w piątym walka toczyła się do 6 punktów zgodnie z obowiązującymi przepisami w Lidze Mistrzów. Rosjanin zwyciężył 6:1.
  W decydującym meczu spotkali się 18-letni Mikhail Rozhkov i 19-letni Truls Möregård. Szwedzki pingpongista triumfował 3:0 (jedynie w 3 secie przegrywał 7:9) i przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Dekorglassu.
  W czwartek podopieczni trenera Michała Dziubańskiego zagrają o g. 11:00 z czeskim TTC Ostrava 2016, który dziś uległ włoskiemu Top Spin Messina Fontalba 2:3. (Mecz można zobaczyć tu)