• 08 Gru 2024 16:00
  • 13 Gru 2024 18:00
  • 15 Gru 2024 16:00

Szybkie zwycięstwo z Morlinami Ostróda

Kibice czekali na szybkie zwycięstwo Dekorglassu z Morlinami, aby zdążyć na transmisję meczu piłkarzy Polski z Czarnogórą. Życzenia kibiców zostały spełnione i mecz zakończył się po trzech pojedynkach. Najpierw do stołu podeszli Jiri Vrablik i Mikhail Paikov. Nasz zawodnik w ostatnim okresie nie mógł pokonać Rosjanina, ale tym razem Vrablik stanął na wysokości zadania i ograł rywala po ciężkim boju, dopiero po pięciu setach. W drugim secie Vrablik wyraźnie się pogubił i przegrywał już nawet 0:9, ale jeszcze próbował odrobić straty i nawet doprowadził do stanu 8:9, ale ostatecznie tę partię wygrał Paikov. W drugiej walce Kenji Matsudaira miał  za rywala Belga Robina Devosa. Nasz zawodnik rozegrał kapitalne spotkanie pokonując rywala w czterech setach. W pierwszych trzech rozegrał po jednej wyjątkowej akcji i zawsze zwycięskiej, które mogą pretendować do akcji meczu, a może nawet całej rundy. W trzecim pojedynku Patryk Chojnowski walczył z byłym mistrzem Polski Bartoszem Suchem. Po pierwszej przegranej partii, trzy następne należały do Chojnowskiego, który wreszcie zaczął zwyciężać. Oby ta zwycięska walka była dobrym prognostykiem przed następnymi meczami. Kolejny mecz Dekorglass rozegra dopiero 13 kwietnia w Działdowie o godzinie 18. z Pogonią Lębork.
   W ligowej tabeli Dekorglass jest na prowadzeniu z dorobkiem 38 punktów i wyprzedza najgroźniejszych rywali o sześć punktów.  Bogoria jest na drugim miejscu, Unia-AZS Gdańsk na trzecim.
KS Dekorglass – Morliny 3:0
Jiri Vrablik – Mikhail Paikov 3:2 (14:12, 9:11, 11:6, 8:11, 11:7)
Kenji Matsudaira – Robin Devos 3:1 (11:4, 11:13, 11:5, 11:4)
Patryk Chojnowski – Bartosz Such 3:1 (8:11, 11:8, 12:10, 12:10)