• 08 Gru 2024 16:00
  • 13 Gru 2024 18:00
  • 15 Gru 2024 16:00

Porażka Dekorglassu w Bytomiu

Dekorglass wzmocniony Tang Pengiem na mecz z Polonią jechał do Bytomia z dużą nadzieją na zwycięstwo. Niestety, rzeczywisto okazała się inna. Działdowianie nie dość, że nie wygrali, to nawet nie zdołali przywieźć jednego dużego punktu. Mecz rozpoczął się od bratobójczej walki dwóch Czechów. Ze strony Polonii grał Tomas Konecny, ze strony Dekorglassu Jiri Vrablik. Pierwsza partia należała do Vrablika, druga i trzecia do Konecnego.
  W czwartym secie Vrablik doprowadziło do stanu remisowego 2:2 i o wszystkim decydował tie braek. W końcówce partii lepszym okazał się Czech grający w Bytomiu i gospodarze objęli prowadzenie. W drugiej potyczce Tang Peng zrobił to, co do niego należało, ograł w trzech setach Roberta Florasa i w meczu był remis 1:1. W kolejnej walce Paweł Chmiel wygrał pierwszego seta z Patrykiem Chojnowski, ale w dwóch następnych górą był zawodnik Dekorglassu. W czwartej partii zdecydowanie lepiej grał Chmiel i gładko pokonał Chojnowskiego. Przy stanie remisowym zawodnicy rozegrali tie braek. Minimalnie lepszym okazał się Chmiel i gospodarze objęli w meczu prowadzenie. Czwarta walka to pojedynek Czecha Konecnego i zawodnika z Hongkongu grającego w Dekorglassie Tang Penga. Po pierwszym wygranym secie przez tenisistę Dekorglassu, dwa następne wygrał Konecny i Polonia cieszyła się ze zwycięstwa za 3 punkty. Kolejny mecz Dekorglass rozegra 10 stycznia w Białymstoku, natomiast ostatnie spotkanie pierwszej rundy nasza drużyna rozegra w Działdowie 13 stycznia z mistrzem Polski Unią-AZS Gdańsk. Dekorglass zajmuje wspólnie z Polonią Bytom 3-4. miejsce w ligowej tabeli.
Polonia Bytom - Dekorglass Działdowo 3:1
Tomas Konecny - Jiri Vrablik 3:2 (7:11, 11:8, 12:10, 11:13, 15:13)
Robert Floras - Tang Peng 0:3 (8:11, 9:11, 5:11)
Paweł Chmiel - Patryk Chojnowski 3:2 (11:8, 6:11, 6:11, 11:3, 11:8)
Tomas Konecny - Tang Peng 2:1 ( 8:11, 12:10, 11:4)
(Źródło: Tygodnik Działdowski)