• 08 Gru 2024 16:00
  • 13 Gru 2024 18:00
  • 15 Gru 2024 16:00

Dekorglass wygrał po dramatycznym meczu

Sportowego dreszczowca zafundowali swoim kibicom tenisiści działdowskiego Dekorglassu. Po wyczerpującym meczu, trwającym aż pięć pojedynków, Dekorglass z wielkim trudem pokonał Energę-Manekina Toruń. Decydująca była w tym spotkaniu postawa liderów obydwu zespołów. O ile Jiri Vrablik z Dekorglassu stanął na wysokości zadania i wygrał swoje dwa pojedynki, to lider z Torunia, Cazuo Matsumoto nie zaliczył tego spotkania do udanych, przegrał obydwie walki. W zespole Działdowa rozczarował Patryk Chojnowski, który nie poradził sobie z młodym Konradem Kulpą. W trzecim secie tego pojedynku Chojnowski rozgromił rywala aż 11:1, ale to nie wystarczyło do zwycięstwa w całym pojedynku. O końcowym wyniku tego meczu zadecydował Chińczyk grający w Działdowie Wenliang Xu, który rozegrał kapitalny pojedynek z Brazylijczykiem Cazuo Matsumoto i pokonał rywala gładko w dwóch setach.
   W najbliższą niedzielę Dekorglass rozegra mecz z Bogorią w Grodzisku Mazowieckim. Bardzo możliwe, że w tym spotkaniu zobaczymy w zespole Działdowa zawodnika z Hongkongu Tang Penga.

Dekorglass Działdowo – Energa-Manekin Toruń 3:2
Jiri Vrablik – Cazuo Matsumoto 3:2 (11:7, 11:4, 8:11, 9:11, 11:7)
Wenliang Xu – Pavel Sirucek 0:3 (6:11, 3:11, 7:11)
Patryk Chojnowski – Konrad Kulpa 2:3 (9:11, 11:8, 11:1, 9:11, 10:12)
Jiri Vrablik – Pavel Sirucek 2:1 (11:5, 9:11, 11:6)
Wenliang Xu – Cazuo Matsumoto 2:0 (11:4, 11:4)