• 08 Gru 2024 16:00
  • 13 Gru 2024 18:00
  • 15 Gru 2024 16:00

Vrablik zrobił swoje

Po dłuższej przerwie działdowski Dekorglass wznowił rozgrywki w Lotto Superlidze. Nasza drużyna grała w minioną sobotę w Zielonej Górze z miejscową Palmiarnią. Jako pierwsi stanęli przy stole Lucjan Błaszczyk i Patryk Chojnowski. Pierwsze dwa sety należały do Chojnowskiego i należało się spodziewać, że w trzecim secie zakończy się ta walka. Niestety, trzy następne partie należały do Błaszczyka i cały pojedynek wygrał zawodnik gospodarzy. Zapewne na grze naszego zawodnika odbiła się niedawna kontuzja i mimo normalnych treningów w ostatnim okresie, nie mógł on złapać odpowiedniego rytmu, nie czuł rakietki i piłeczki. W wielu prostych, zdawałoby się zagraniach, tracił punkt za punktem. W drugim pojedynku Jiri Vrablik uporał się w czterech setach ze swoim rodakiem Miroslavem Horejsim. W kolejnej potyczce meczu Wenliang Xu walczył z młodym Marco Gollą. Po pierwszym przegranym secie trzy kolejne należały już do naszego tenisisty. W ostatniej walce spotkania ponownie przy stole stanęli Lucjan Błaszczyk i Jiri Vrablik. Pierwszy set wygrany gładko przez Vrablika, drugi zakończony zwycięstwem Błaszczyka. Decydujące starcie było bardzo emocjonujące. Błaszczyk utrzymywał przez większą część tego seta dwu-trzy punktowa przewagę. Vrablik doprowadził w końcówce do remisu 9:9. Później było prowadzenie Vrablika i znowu remis 10:10. Dwie ostatnie piłki należały jednak do dobrze grającego Vrablika i to on przypieczętował końcowy sukces Dekorglassu za trzy punkty. W najbliższą niedzielę o godzinie 17. Dekorglass podejmować będzie w hali sportowej Gimnazjum nr 1 przy ul; Jagiełły 33 drużynę z Torunia.
Palmiarnia Zielona Góra – Dekorglass 1:3
Lucjan Błaszczyk – Patryk Chojnowski 3:2 (8:11, 8:11, 11:1, 11:3, 11:2)
Miroslav Horejsi – Jiri Vrablik 1:3 (8:11, 5:11, 12:10, 6:11)
Marco Golla – Wenliang Xu 1:3 (11:7, 4:11, 9:11, 7:11)
Lucjan Błaszczyk – Jiri Vrablik 1:2 (4:11, 11:9, 10:12)
(Źródło: Tygodnik Działdowski)

Dekorglass odrabia straty

KS Dekorglass Działdowo pokonał w spotkaniu 5. kolejki ZKS Palmiarnię Zielona Góra 3:1. Punkt dla gospodarzy, już w pierwszej grze, wywalczył lider zespołu Lucjan Błaszczyk, który zwyciężył Patryka Chojnowskiego 3:2.
Mecz 5. kolejki nie rozpoczął się dla gospodarzy zbyt dobrze. Po kilkunastu minutach, to zawodnik gości z Działdowa, prowadził już 2:0. Sytuacja jednak dość szybko się odwróciła na korzyść Błaszczyka, który trzy kolejne sety wygrał bardzo gładko i cały pojedynek 3:2.
   Kolejne gry wyglądały już nieco inaczej, bo zarówno Jiri Vrablik, jak i Xu Wenliang z Dekorglassu wygrywali swoje gry w czterech setach. Najpierw Czech, który już zadomowił się w Dekorglassie, okazał się lepszy od Miroslava Horejsiego, a następnie Xu Wenliang, zgodnie z planem zwyciężył młodszego Marco Gollę.
Przy stanie 2:1 dla podopiecznych z Działdowa, przy stole pojawili się dwaj liderzy w tym meczu. Lucjan Błaszczyk podejmował Jiriegi Vrablika, więc pojedynek zapowiadał się emocjonująco. Pierwszego seta gładko, bo 11:4 wygrał tenisista stołowy wicemistrzów Polki. Z drugiego, bardzo wyrównanego, zwycięsko wyszedł były reprezentant Polski, pokonując rywala 11:9. Trzeci i decydujący set to najwięcej emocji dla kibiców, bo gracze zafundowali im walkę na przewagi. Ostatecznie lepszy okazał się Vrablik i przypieczętował bardzo ważce zwycięstwo Dekorglassu 3:1.
   Tym samym zespół z Działdowa, z 9. punktami na koncie, awansował na trzecie miejsce w ligowej tabeli LOTTO Superligi. ZKS Palmiarnia, z trzema punktami, nadal zajmuje ostatnia pozycję.

ZKS Palmiarnia Zielona Góra - KS Dekorglass Działdowo 1:3
Lucjan Błaszczyk - Patryk Chojnowski 3:2 (11:8, 11:8, 11:1, 11:3, 11:2)
Miroslav Horejsi - Jiri Vrablik 1:3 (8:11, 5:11, 12:10, 6:11)
Marco Golla - Xu Wenliang 1:3 (11:7, 4:11, 9:11, 7:11)
Lucjan Błaszczyk - Jiri Vrablik 1:2 (4:11, 11:9, 10:12)