prev
next

Galeria KS-Dekorglass

KS Dekorglass TV

Tabela

Samuel Kulczycki wylosował m.in. Ionescu i Sirucka w kwalifikacjach do IO

 To nie było łatwe losowanie, ale grający na swoim wysokim poziomie Samuel Kulczycki ma szansę na awans na Igrzyska Olimpijskie. W Sarajewie rozpoczynają się właśnie kwalifikacje w singlu do IO w Paryżu.
 W grupie E Samuel Kulczycki (w krajowych turniejach mistrzowskich występuje w barwach Dekorglassu Działdowo) spotka się z rozstawionym z dwójką Rumunem Eduardem Ionescu, Czechem Pavlem Siruckiem oraz pingpongistą z Bośni i Hercegowiny Benjaminem Zijadiciem.
 Dobrze znany polskim kibicom jest Pavel Sirucek, który grał krótko w drużynie z Torunia, a potem spędził kilka sezonów w zespole z Grodziska Mazowieckiego.
 Po dwaj najlepsi zawodnicy z każdej z 12 grup zakwalifikują się do rundy pucharowej zawodów w Sarajewie. Z pierwszej tzw. drabinki wywalczą dwóch pingpongistów (finaliści), a z następnej także dwóch plus triumfator meczu pomiędzy przegranymi w półfinałach.
 Czyli łącznie 5 z 46 startujących tenisistów stołowych uzyska awans na Igrzyska Olimpijskie, które na przełomie lipca i sierpnia odbędą się w Paryżu.
 W 2016 roku w Rio de Janeiro wystąpił Jakub Dyjas, który od kilku lat reprezentuje Dekorglass. Z kolei pewny gry we Francji jest Duńczyk Jonathan Groth z naszego klubu.

Polska Superliga Tenisa Stołowego. All rights reserved.