prev
next

Galeria KS-Dekorglass

KS Dekorglass TV

Tabela

Samuel Kulczycki zagra w kwalifikacjach olimpijskich w singlu

 Występujący w krajowych turniejach mistrzowskich w barwach Dekorglassu Działdowo Samuel Kulczycki zagra w dniach 15-19 maja w kwalifikacjach olimpijskich w singlu. Turniej odbędzie się w Sarajewie.
 W grze pojedynczej w Igrzyskach w Paryżu może wystąpić maksymalnie dwóch zawodników. W kwalifikacjach w Bośni i Hercegowinie nasz kraj reprezentować będą Samuel Kulczycki i Miłosz Redzimski.
 Na liście startowej jest 47 tenisistów stołowych, a awans na IO 2024 wywalczy pięciu z nich. Miejmy nadzieję, że w tym gronie będą Polacy.
 Losowanie we wtorek, a następnego dnia pingpongiści zostaną podzieleni na 12 grup. Po dwóch najlepszych zakwalifikuje się do dalszej części rywalizacji.
 W tamtym miesiącu Samuel Kulczycki i Zuzanna Wielgos walczyli o olimpijskie „bilety” w mikście. W czeskim Havirovie wygrali trzy z pięciu pojedynków, ale niestety to nie dało im awansu do Paryża.
 Start w IO ma zapewniony już Duńczyk Jonathan Groth z Dekorglassu Działdowo, jeden z bohaterów zwycięskiego dwumeczu finałowego w Pucharze Europy z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki.

Polska Superliga Tenisa Stołowego. All rights reserved.