Dwa zwycięstwa Patryka Chojnowskiego w Słowenii

Patryk Chojnowski pokonał dwóch przeciwników w rundzie grupowej i awansował do fazy pucharowej w klasie 10 podczas turnieju osób niepełnosprawnych ITTF Fa40 Slovenia Para Open w Laško.
 Zawodnik Dekorglassu Działdowo (w paratenisie stołowym reprezentuje KSI Start Szczecin) wygrał z Włochem Lorenzo Corduą 3:0 (5,2,6) i Chilijczykiem Manuelem Felipe Fariasem Echavegurenem 3:0 (5,7,8).
 W kl. 10 występują też inni polscy zawodnicy – Igor Misztal i Paweł Włodyka.
 Patryk Chojnowski zagra również pod koniec czerwca w zawodach ITTF Fa20 Czech Para Open w Ostrawie. Jesienią czeka go start w Mistrzostwach Świata w Hiszpanii.
 Tenisista stołowy Dekorglassu w singlu wywalczył 2 tytuły Mistrza Igrzysk Paraolimpijskich oraz zdobył jeden srebrny medal.
 W Lotto Superlidze w barwach Dekorglassu sięgnął łącznie po 1 srebrny medal i 3 brązowe.