Już w piątek Dekorglass wyjeżdża na rewanż LM do Düsseldorfu

Już w piątek (21 stycznia) Mistrz Polski Dekorglass Działdowo wyjeżdża na niedzielne (23 stycznia, g. 15:00) spotkanie rewanżowe w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z Borussią w Düsseldorfie. - Przeprowadzimy 3 treningi przedmeczowe w Niemczech – mówi Michał Dziubański, trener Dekorglassu.
 - Przygotowujemy się do rewanżu z wiarą, że jesteśmy w stanie odrobić straty i awansować do półfinału Champions League. Miałem okazję jako zawodnik i trener TTC RS Fulda-Maberzell bywać na meczach w Düsseldorfie. Wszyscy znamy ten obiekt, ale najważniejsza będzie forma, jaką nasi zawodnicy zaprezentują w niedzielnym spotkaniu – powiedział Michał Dziubański.
 W LOTTO Superlidze jest obecnie przerwa, zaś Szwed Truls Möregård rozgrywa mecze w krajowej lidze. Wczoraj Eslövs AI BTK pokonał BTK Kävlinge 4:2, a 19-letni Wicemistrz Świata Seniorów wygrał z Shomą Nishiharą 3:0 (11:9, 11:7, 11:4) i Robertem Florasem 3:0 (11:9, 11:7, 12:10).
 W piątek dowiemy się w jakim składzie Dekorglass Działdowo wystąpi w rewanżowym meczu 1/4 finału z Borussią. W naszej hali zagrali Jakub Dyjas, Truls Möregård i debiutujący w Lidze Mistrzów wychowanek Dekorglassu Patryk Lewandowski.
 Dużą niewiadomą jest także skład Borussii. Kontuzjowany jest Timo Boll (uraz mięśnia brzucha), a w izolacji przebywa Anton Källberg, który został zarażony wirusem Covid-19. Prawdopodobnie w piątkowym meczu Bundesligi z TTF Liebherr Ochsenhausen (klub Samuela Kulczyckiego i Macieja Kubika, którzy w turniejach indywidualnych reprezentują Dekorglass) wystąpi Sharath Kamal Achanta z Indii. W tym sezonie jeszcze nie grał.
 - Będziemy na meczu Borussii z Ochsenhausen (21 stycznia, g. 19:00) i zobaczymy, w jakim składzie zagra nasz rywal. Jesteśmy gotowi na każdą ewentualność – przyznał trener Michał Dziubański.
 Jeśli Dekorglass wygra 3:0 lub 3:1 z obrońcą tytułu w jej hali, wówczas dojdzie do tzw. dogrywki. A w niej odbędą się 3 pojedynki, każdy po jednym secie. Drużyna, która wygra dwa z nich, awansuje do 1/2 finału. W Działdowie Borussia triumfowała 3:0.
Transmisję meczu będzie można zobaczyć tu.