next

KS Dekorglass TV

Tabela

50 zwycięstwo Jakuba Dyjasa i pierwsze Kamila Kurowskiego w Lotto Superlidze

Lider Dekorglassu Działdowo Jakub Dyjas odniósł 50 zwycięstwo w historii swoich występów w superlidze. W piątkowy wieczór Mistrzostwie Polski u siebie pokonali Sokołów SA Jarosław 3:0. Po raz pierwszy w najwyższej klasie rozgrywkowej wygrał Kamil Kurowski. Trzeci punkt zdobył nasz wychowanek Patryk Lewandowski. Rezerwowym był Wenliang Xu.
 W pierwszym meczu pojedynku Jakub Dyjas wygrał z Dawidem Jadamem 3:0. Reprezentant Dekorglassu prowadził już 8:0. Końcówka pierwszego seta przyniosła więcej emocji. W 2 i 3 secie również był zdecydowanie lepszy od młodziutkiego rywala.
 Swój pierwszy triumf w Lotto Superlidze odniósł Kamil Kurowski, a drugą wygraną zanotował wychowanek Dekorglassu Patryk Lewandowski. W dzisiejszym spotkaniu Grupy Mistrzowskiej Kamil Kurowski pokonał debiutującego Szymona Bruda 3:0, a Patryk Lewandowski ograł grającego trenera jarosławian Mateusza Czernika 3:0.
 Jakub Dyjas debiutował w superlidze w 2012 roku w wieku 15 lat w barwach Energii Manekin Toruń. Miał wtedy bilans 9-14. Na 7 lat wyjechał do ligi niemieckiej, a powrocie do Polski już drugi sezon występuje w Dekorglassi Działdowo. W pierwszym przyczynił się do tytułu mistrzowskiego z bilansem 19-4, a teraz ma już 22-0. Razem w singlu 50 zwycięstw i 18 porażek.
 Dla Patryka Lewandowskiego dzisiejsza wygrana była w 2 tym sezonie, a łączny jego bilans w superlidze wynosi 2-5. Z kolei Kamil Kurowski w sezonie 2019-20 przegrał z Wandżim 2:3 i Piotrem Chodorskim 0:3. Dzisiaj zapisał się w historii Dekorglassu.
 Dekorglass Działdowo, prowadzony przez trenera Michała Dziubańskiego, w niedzielę pauzuje w Lotto Superlidze, zaś w środę, 12 stycznia zagra o g. 17:00 u siebie z Borussią Düsseldorf w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.
Dekorglass Działdowo – Sokołów SA Jarosław 3:0
Jakub Dyjas – Dawid Jadam 3:0 (11:5, 11:6, 11:3)
Kamil Kurowski - Szymon Brud 3:0 (11:2, 11:6, 11:8)
Patryk Lewandowski – Mateusz Czernik 3:0 (11:6, 11:9, 16:14)