Patryk Lewandowski: duża ulga po pierwszym zwycięstwie

- Czuję dużą ulgę, bardzo cieszę się z wygranej i zabieram się do dalszej pracy – mówi Patryk Lewandowski, wychowanek Dekorglass Działdowo, który odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w superlidze. Wczoraj dołożył punkt do wyjazdowej wygranej Mistrza Polski z Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów 3:0 w ostatniej kolejce pierwszej rundy.
 18-letni Patryk Lewandowski pokonał we wtorkowym spotkaniu doświadczonego Daniela Bąka 3:0. W pierwszym secie zawodnik naszego klubu przegrywał 6:9, ale potem prowadził 10:9 i triumfował 12:10. W drugim i trzecim secie zwyciężył do 6 i 8.
 - Wcześniej już toczyłem zacięte pojedynki w superlidze, ale niestety wszystkie kończyły się na moją niekorzyść. Na szczęście w szóstym występie zanotowałem pierwszą wygraną. Wcześniej najbliżej zwycięstwa byłem z Wangiem Zeng Yi, z którym prowadziłem 2:0 w setach – powiedział Patryk Lewandowski.
 Już kilka razy w meczach Lotto Superligi pokazał, ze potrafi wyjść obronną ręką z trudnej sytuacji. Tak było na przykład w pojedynku z Vasilii Lakeevem z Olimpii-Unii Grudziądz, z którym obronił 4 setbole przy 6:10 i następnie wygrywał 11:10. Wtedy przegrał mecz 0:3, ale to był zwiastun coraz lepszej formy Patryka Lewandowskiego.
 - Jestem przygotowany na ciężkie spotkania w superlidze. Wczoraj po wygranej w pierwszym secie, wcale łatwiej nie było w kolejnych. Ale starałem się przejmować inicjatywę i nie popełniać własnych błędów i to dało mi przewagę – dodał.
W Suchedniowie Patryk Lewandowski zagrał na „trójce”, a przed nim punkty zdobyli doświadczeni tenisiści stołowi Dekorglassu Patryk Chojnowski i Jakub Dyjas.
 - Cieszę się, że dostałem kolejną szansę gry od trenera Michała Dziubańskiego. Kilka dni wcześniej rozegrałem dobry turniej Grand Prix Polski Juniorów w Ostródzie i tylko niewiele mi zabrakło do podium – przyznał Patryk Lewandowski.