Zwycięstwo Dekorglassu w hitowym meczu Lotto Superligi

Truls Möregård zdobył dwa punkty, Jakub Dyjas jeden, a Dekorglass Działdowo pokonał u siebie Lotto Polski Cukier Gwiazdę Bydgoszcz 3:1 w meczu na szczycie 6 kolejki Lotto Superligi. Mistrzowie Polski awansowali na 2 miejsce w tabeli.
 Goście nieco zaskoczyli ustawieniem, bowiem na dwie gry singlowe ustawili Artura Grelę i dlatego w pierwszym pojedynku Truls Möregård rywalizował z południowokoreańskim obrońcą Kang Dongsoo. Po porażce w pierwszym secie 9:11, w drugim wygrywał 4:2, 8:4 i zwyciężył do 8. W drugim i trzecim początek dla Azjaty, ale dość szybko Szwed wychodził na prowadzenie, którego nie oddał do końca. W 4 secie miał 10-8, rywal obronił meczbole, ale w grze na przewagi lepszy był reprezentant Dekorglassu.
 Jakub Dyjas obronił setbola (9:10) z Arturem Grelą, a następnie zwyciężał do 5 i 6. Po jego zwycięstwie nasza drużyna prowadziła już 2:0. Junior Patryk Lewandowski zagrał bardzo ambitnie z Viacheslavem Burovem. W pierwszym secie triumfował 11:9, mógł wygrać też trzeciego, bowiem było już 10:8 dla wychowanka Dekorglassu. Ostatecznie w całym spotkaniu lepszy był Rosjanin.
 Piąte zwycięstwo w sezonie Dekorglassu Działdowo stało się faktem po wygranej Trulsa Möregårda z Arturem Grelą 2:1. Wielkie gratulacje dla drużyny prowadzonej przez trenera Michała Dziubańskiego. Mistrzowie Polski są na 2 miejscu w tabeli ze stratą 1 pkt do Energi Manekina Toruń.
Dekorglass Dekorglass – Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz 3:1
Truls Möregård – Kang Dongsoo 3:1 (9:11, 11:8, 11:7, 14:12)
Jakub Dyjas – Artur Grela 3:0 (12:10, 11:5, 11:6)
Patryk Lewandowski – Wiaczesław Burow 1:3 (11:9, 6:11, 10:12, 3:11)
Truls Möregård – Artur Grela 2:1 (9:11, 11:3, 11:7)