Dekorglass wygrał z Dartomem Bogorią i jest liderem

Podobnie jak w majowym finale Lotto Superligi, Mistrz Polski Dekorglass Działdowo pokonał Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki 3:1. Nasza drużyna, niesiona dopingiem kibiców, wygrała 4 z rzędu meczu w tym sezonie i awansowała na 1 miejsce w tabeli!
 Dwie gry singlowe wygrał Truls Möregård, a jedną Jakub Dyjas. Oni również wczoraj poprowadzili Dekorglass do zwycięstwa derbowym spotkaniu z Morlinami Ostróda (3:1). W środę w składzie był również Wenliang Xu, który zastąpił Patryka Chojnowskiego. Trener Michał Dziubański miał na ławce Patryka Lewandowskiego i Kamila Kurowskiego.
 Truls Möregård w meczu z Dartomem Bogorią najpierw wygrał z Miłoszem Redzimskim 3:0. W pojedynku dwóch bardzo zdolnych nastolatków Szwed zdecydowanie był lepszy w 1 i 2 secie, a w trzecim prowadził 10:8. Rywal wyrównał na 10:10 i potem trwała niesamowita walka. Ostatecznie Truls Möregård triumfował 16:14.
 Wenliang Xu mimo ambitnej postawy przegrał z liderem gości Markiem Badowskim 1:3, a Jakub Dyjas udzielił lekcji młodemu Chińczykowi Shiyu Sun 3:0 i 11:0 w 1 secie.
 W decydującym meczu Truls Möregård rozprawił się 11:3 w secie otwarcia z Markiem Badowskim, ale drugiego przegrał 6:11. W trzecim przegrywał 2:4 i po minutowej przerwie 2:5. Ale od tego momentu doszedł na 5:5 i potem tylko raz przegrywał 5:6. Zwyciężył po dobrej grze 11:9.
 W tym sezonie Mistrz Polski Dekorglass ma bilans gier 4-0 i jest liderem z dorobkiem 12 punktów. W piątek mecz z Dojlidami w Białymstoku, a w niedzielę z Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz w Działdowie.
Dekorglass Działdowo – Dartom Bogoria Grodzisk Maz. 3:1
Truls Möregård – Miłosz Redzimski 3:0 (11:7, 11:3, 16:14)
Wenliang Xu – Marek Badowski 1:3 (3:11, 11:9, 8:11, 8:11)
Jakub Dyjas – Shiyu Sun 3:0 (11:0, 11:4, 11:7)
Truls Möregård – Marek Badowski 2:1(11:3, 6:11, 11:9)