Patryk Chojnowski złotym medalistą Paraolimpiady w Tokio

Patryk Chojnowski z Dekorglassu Działdowo zdobył złoty medal Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio w klasie 10. W dzisiejszym finale wygrał z Francuzem Mateo Boheas 3:0 (11:8, 11:5, 12:10). Już wkrótce Mistrz Paraolimpijski zagra w barwach Dekorglassu w Lotto Superlidze i Lidze Mistrzów.
  Niedzielny finał dla podopiecznego trenerów Andrzeja Ochala i Xu Kaia z paraolimpijskiej reprezentacji był już 3 w karierze w singlu. W 2012 roku Patryk Chojnowski pierwszy raz wywalczył złoto na Paraolimpiadzie, zaś 4 lata później w Rio de Janeiro sięgnął po srebro w grze pojedynczej. Drużynowo ma srebro i brąz, ale i ten dorobek będzie mógł powiększyć w Japonii.
  Bardzo trudny był już pierwszy set meczu z Mateo Boheas. Patryk Chojnowski prowadząc 4:3 przegrał cztery akcji i zrobiło się 4:7, a potem 6:8. Ale od tego stanu punktował tylko Polak i zwyciężył 11:8.
  W drugim secie przy 4:1 dla naszego zawodnika jego rywal poprosił o czas. Po nim dalej lepiej grał Patryk Chojnowski, podwyższył wynik na 7:3 i ostatecznie triumfował 11:5.
  W ostatniej odsłonie finału od rezultatu 2:2 polski tenisista stołowy odskoczył na 6:3 i 8:4. Po chwili Francuz odrobił 2 punkty, co sprawiło, że Patryk Chojnowski zdecydował się tzw. przerwę na żądanie. Po niej Mateo Boheas znów wygrał kolejne akcje i na tablicy był remis 8:8. Przy 9:10 Patryk Chojnowski obronił setbola, a potem wywalczył 3 punkty z rzędu i zasłużenie zdobył złoto paraolimpijskie.
  Kibice w Działdowie czekają już na powrót Patryka Chojnowskiego do Dekorglassu. W zespole będzie grał m.in. z Jakubem Dyjasem, który mocno przyczynił się do pierwszego w historii tytułu Mistrza Polski. Nowym trenerem został Michał Dziubański w miejsce Jiriego Vrablika, który w piękny sposób – świetnym pojedynkami w półfinale i finale – pożegnał się z Dekorglassem po 8 latach występów.