next

KS Dekorglass TV

Tabela

Gimnazja walczyły o mistrzostwo Polski

Hala sportowa Gimnazjum nr 1 w Działdowie była przez dwa dni, 16 i 17 czerwca, areną drużynowych mistrzostw Polski dziewcząt i chłopców w kategorii szkół gimnazjalnych. Do Działdowa przyjechało 15 zespołów chłopców i 9 dziewcząt. W zmaganiach uczestniczyła także drużyna chłopców z Gimnazjum nr 1 Działdowo. Nasz zespół prowadzony przez Sławomira Ostrowskiego w składzie: Wojciech Chojnowski, Mikołaj Skoneczka i Jakub Szymański, uplasował się na 6. miejscu. Pierwszy swój mecz nasi zawodnicy wygrali z Olsztynem (Gimnazjum Katolickie nr 22) 3:0 , ale w drugim ulegli drużynie z miejscowości Rudniki (województwo opolskie) 0:3 i nie weszli do strefy medalowej. Pozostała im walka o miejsce w przedziale 5-8. Najpierw nasz zespół wygrał z Gimnazjum nr 2 Tarnowskie Góry 3:0 , a w spotkaniu o miejsce 5. nasza drużyna uległa zespołowi Gimnazjum nr 1 Jarosław 2:3. Zwycięstwo w kategorii chłopców odniosła drużyna Gimnazjum nr 18 Gdańsk przed Gimnazjum nr 13 Zielona Góra, medale brązowe przypadły Gimnazjum Publiczne Rudniki oraz Gimnazjum nr 1 Łaziska Górne. W kategorii dziewcząt zwyciężyła drużyna Gimnazjum Publiczne Lądek Zdrój przed Gimnazjum nr 1 Nowy Targ, brązowe medale przypadły Zespołowi Szkół Sportowych Mysłowice i Gimnazjum nr 13 Zielona Góra. Najlepszą zawodniczką mistrzostw została wybrana Anna Węgrzyn z Lądka Zdroju, najlepszym tenisistą został Jakub Witkowski z Gdańska. Patronat nad mistrzostwami objęli: Burmistrz Działdowa i Starostwo Powiatowe. Organizatorami zawodów było Gimnazjum nr 1 Działdowo oraz firma Dekorglass i Szkolny Związek Sportowy.
(Źródło: Tygodnik Działdowski)