• 08 Gru 2024 16:00
  • 13 Gru 2024 18:00
  • 15 Gru 2024 16:00

Bogoria bliżej finału

Spory zawód sprawiła drużyna działdowskiego Dekorglassu w pierwszym meczu półfinałowym z Bogorią Grodzisk. Wydawało się, że faworytem był zespół z Działdowa, tym bardziej, że na to spotkanie przyjechał Chun Ting Wong z Hongkongu. Ponadto w zespole Bogorii nie było Japończyka Masaki Yoshidy. Gwiazdą wieczory w Grodzisku był Grek grający w Bogorii Panagiotis Gionis. Już w pierwszym pojedynku pokazał wielką klasę pokonując w czterech setach naszego Vrablika. O ile dwa pierwsze sety były bardzo wyrównane i zakończone na przewagi raz dla jednego raz dla drugiego tenisisty, to już w dwóch następnych dominował Gionis. W drugiej walce meczu Chun Ting Wong bez trudu poradził sobie z rezerwowym zawodnikiem gospodarzy Zbigniewem Grześlakiem w trzech krótkich setach. Decydującym pojedynkiem miała być walka Daniela Góraka z Patrykiem Chojnowskim. Niestety, nasz zawodnik jedynie w trzecim secie zdołał pokonać aktualnego mistrza Polski, w pozostałych lepszym był Górak. Cień nadziei na korzystny wynik dawał jeszcze Wong. Gdyby wygrał z Gionisem o wszystkim zadecydowałaby walka Vrablika z Grześlakiem. Niestety, nasz as nie mógł znaleźć sposobu na dobrze usposobionego Greka i odszedł od stołu jako pokonany po dwóch setach. Rewanż odbędzie się w Działdowie 6 czerwca, ale wydaje się mało prawdopodobne, aby nasza drużyna zdołała odrobić straty z pierwszego pojedynku, tym bardziej, że dużo prawdopodobny jest udział w spotkaniu rewanżowym w barwach Bogorii jednego z Azjatów. W drugim meczu półfinałowym Gwiazda Bydgoszcz przegrała z Unią AZS Gdańsk 1:3.
Bogoria Grodzisk – Dekorglass 3:1
Panagiotis Gionis – Jiri Vrablik 3:1 (12:10, 10:12, 12:4, 12:5)
Zbigniew Grześlak – Chun Ting Wong 0:3 (6:11, 2:11, 6:11)
Daniel Górak – Patryk Chojnowski 3:1 (11:5, 12:10, 7:11, 11:9)
Panagiotis Gionis – Chun Ting Wong 2:0 (11:9, 11:8)