• 13 Gru 2024 18:00
  • 15 Gru 2024 16:00

Mateusz Rutkowski z brązowym medalem

Mistrzostwa Polski młodzików
   W Krośnie w dniach 4-7 maja rozegrano mistrzostwa Polski w tenisie stołowym w kategorii młodzików. Swój życiowy sukces osiągnął na nich młody tenisista działdowskiego Dekorglassu Mateusz Rutkowski i jest to pierwszy w historii Dekorglassu medal wywalczony w młodzieżowym tenisie. Do półfinału szedł jak burza, wygrywał pojedynek za pojedynkiem. Pokonał kolejno: Szymona Zguczyńskiego z Włodawy 3:1, Michała Olbrychta z Dukli 3:2, Alana Kulczyckiego z Gorzowa Wielkopolskiego 3:1, Filipa Kosteckiego z Nadarzyna 3:1. W pojedynku o wejście do finału uległ Miłoszowi Redzimskiemu (późniejszemu zwycięzcy całego turnieju) z Bogorii Grodzisk Mazowiecki 1:3. Te wyniki dały naszemu tenisiście medal brązowy mistrzostw Polski. W turnieju grał także drugi nasz zawodnik Jakub Anzel. Przegrał on dwa pojedynki ze Stanisławem Wnękiem ze Strzelina 0:3 oraz Rafałem Pawłowskim z Lubartowa 1:3 i sklasyfikowany został na miejscach w przedziale 49-64. Warto dodać, że Mateusz Rutkowski nieco wcześniej (29 kwietnia) wywalczył tytuł mistrza województwa warmińsko-mazurskiego w Lidzbarku Warmińskim. Na tych samych zawodach tytuł mistrza województwa w kategorii kadetów wywalczył inny zawodnik Dekorglassu Maksymilian Miastowski. W deblu nasi kadeci Maksymilian Miastowski i Patryk Lewandowski także wywalczyli tytuł mistrzowski. Jak widać praca z młodzieżą w działdowskim Dekorglassie przynosi konkretne efekty. Sztab szkoleniowy zajmujący się tenisową młodzieżą w Dekorglassie tworzą: Wenliang Xu, Wenwen Liu, Sławomir Ostrowski (najdłużej pracujący z Mateuszem szkoleniowiec) i Witold Kosewski.
(Źródło: Tygodnik Działdowski)