• 08 Gru 2024 16:00
  • 13 Gru 2024 18:00
  • 15 Gru 2024 16:00

Z trudem wywalczone zwycięstwo

W miniony piątek, 17 lutego działdowski Dekorglass podejmował we własnej hali Palmiarnię Zielona Góra. Zdecydowanym faworytem była działdowska drużyna i nikt chyba z kibiców nie wątpił, że będzie to mecz za pełną pulę punktów. Rzeczywistość okazała się zgoła inna. Rozpoczęło się zgodnie z planem, Chun Ting Wong pokonał bez straty seta historie polskiego tenisa Lucjana Błaszczyka. Kilka akcji w tym pojedynku była godna tych zawodników i przeważnie wychodził z nich zwycięsko nasz zawodnik, a jedna z nich może pretendować do akcji całej kolejki superligi. W drugim pojedynku meczu Patryk Chojnowski miał bardzo mocnego rywala, Japończyka Taku Takakiwę. Zawoidnik Palmiarni okazał się lepszym i wygrał bez starty seta. W trzecim pojedynku stanęli naprzeciwko siebie dwaj |Czesi. Ze strony Dekorglassu Jiri Vrablik, ze strony Palmiarni Miroslav Horejsi. Pierwszego seta wygrał Vrablik, ale trzy następne stały się łupem Horejsiego i goście objęli w meczu prowadzenie 2:1. Czwarty pojedynek to najlepsi zawodnicy w zespołach, Chun Ting Wong i Taku Takakiwa. Najlepszy zawodnik w talii trenera Piotra Kołacińskiego nie dał szans mocnemu Japończykowi i rozprawił się z nim w dwóch setach. W meczu zrobiło się remisowo 2:2. O końcowym wyniku tego meczu decydowała dopiero piąta walka. Patryk Chojnowski chcąc wymazać ze swojej pamięci porażkę w pierwszym pojedynku musiał wspiąć się na wyżyny swoich, dużych zresztą, możliwości. Jego rywal Lucjan Błaszczyk pokazał w pojedynku z Wongiem duże możliwości, jednak był on w zasięgu naszego Chojnowskiego. Rzeczywiście nasz tenisista pokazał w tym pojedynku całą gamę umiejętności i olbrzymią wolę zwycięstwa, pokonując, znakomitego ciągle, Błaszczyka w dwóch setach. Można powiedzieć, że z trudnej sytuacji, przegrywając 1:2, nasza drużyna potrafiła się pozbierać i ostatecznie wygrać z dobrze usposobionym tego dnia rywalem. Aktualnie Dekorglass zajmuje drugie miejsce ligowej tabeli, za zespołem z Gdańska. Po zakończeniu spotkania, najlepszego zawodnika meczu, Chun Ting Wonga (nie stracił nawet jednego seta), uhonorowała statuetką senator RP Bogusława Orzechowska, która specjalnie przyjechała do Działdowa na ten mecz. Teraz w rozgrywkach następuje przerwa do 10 marca, wówczas nasz zespół spotka się w Bydgoszczy z miejscową Gwiazdą.
Dekorglass – Palmiarnia Zielona Góra 3:2
Chun Ting Wong – Lucjan Błaszczyk 3:0 (12:10, 11:2, 12:10)
Patryk Chojnowski – Taku Takakiwa 0:3 (9:11, 8:11, 4:11)
Jiri Vrablik – Miroslav Horejsi 1:3 (11:5, 6:11, 6:11, 11:13)
Chun Ting Wong – Taku Takakiwa 2:0 (11:6, 11:7)
Patryk Chojnowski – Lucjan Błaszczyk 2:0 (11:6, 11:8)