• 08 Gru 2024 16:00
  • 13 Gru 2024 18:00
  • 15 Gru 2024 16:00

Vrablik wygrał w Ochsenhausen

W środę, 1 lutego zakończył się trzydniowy turniej w tenisie stołowym z cyklu challenger series w niemieckiej miejscowości Ochsenhausen. Wśród ośmiu startujących tenisistów był również zawodnik działdowskiego Dekorglassu Jiri Vrablik. Nasz zawodnik spisał się znakomicie kończąc turniej na pierwszym miejscu. Gry eliminacyjne nasz tenisista rozpoczął od zwycięstwa z Ukraińcem Valerijem Rakovem 3:2, ale w drugim spotkaniu musiał uznać wyższość swojego rodaka Czecha Frantiska Placka, któremu uległ 0:3. Trzecia walka to zwycięstwo Vrablika z Brazylijczykiem Vitorem Ishiym 3:2. W kolejnym pojedynku nasz zawodnik poradził sobie bez starty seta z Dauudem Cheaibem z Liberii, a w piątym także bez starty seta wygrał z Węgrem Danielem Kissem.
   W szóstym pojedynku z Czechem Patrem Davidem potrzeba było aż pięć setów, ale ostatecznie lepszym okazał się David. W kończącym eliminacje spotkaniu z mocnym Węgrem Gaborem Geroldem nasz tenisista wygrał 3:1 kwalifikując się do półfinału turnieju. Tu raz jeszcze spotkał się Vrablik ze swoim rodakiem Patrem Davidem i wziął rewanż za wcześniejszą porażkę, wygrywając 3:2.
W pojedynku finałowym kolejne spotkanie Vrablika z Czechem Frantiskiem Plackiem, z którym przegrał w eliminacjach. Jednak finał był po myśli naszego zawodnika i Vrablik pokonał rywala 3:1.
(Źródło: Tygodnik Działdowski)