next

KS Dekorglass TV

Tabela

Białystok wzięty

We wtorek, 10 stycznia w Białymstoku działdowski Dekorglass rozgrywał spotkanie z miejscowymi Dojlidami. Rywal nie należał do łatwych, ale nasi tenisiści poradzili sobie znakomicie, zdobywając komplet punktów. W głównej roli wystąpił zawodnik z Hongkongu Chun Ting Wong. Wygrał on dwa pojedynki, a jedno zwycięstwo dołożył Patryk Chojnowski pokonując zawwsze groźnego Wanga Zeng Yi. Tym razem nie wygrał swojego pojedynku Jiri Vrablik. Jako pierwsi stanęli do walki Wang Zeng Yi oraz Patryk Chojnowski. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Pierwszego seta wygrał Wang, drugiego Chojnowski, trzeciego również Chojnowski, a czwartego znowu Wang. O wyniku końcowym pojedynku decydowała piąta partia. W niej lepszą odpornością wykazał się Chojnowski, wytrzymał presję jaka na nim ciążyła i pokonał rywala, wygrywając cały pojedynek. W drugiej odsłonie Białorusin Aliaksandr Khanin rywalizował z naszym Azjatą z Hongkongu Chun Ting Wongiem. Jak przystało na czołową rakietę światowego rankingu, zawodnik Dekorglassu pokonał zawodnika Białegostoku w trzech setach. Wydawało się, że w trzecim pojedynku dzieła dokończy Jiri Vrablik i pokona Białorusina Pawla Platonova. Po dwóch setach wszystko układało się po naszej myśli, Vrablik prowadził 2:0. Od tego mementu maszynka do wygrywania w rękach Vrablika zdecydowanie się zacięła. Vrablik grał mało przekonywująco, popełniał sporo prostych błędów i nie mógł znaleźć odpowiedniej recepty na coraz lepiej grającego Platonova. Białorusin wygrał trzecią partię bardzo gładko 11:4, a czwartą i piątą także zakończył zwycięsko. W czwartym pojedynku stanął ze strony Dojlid Wang Zeng Yi, ze strony Dekorglassu Chun Ting Wong. Pierwsza partia była wyjątkowo zacięta, sytuacja zmieniała się po każdym zagraniu. Piłka setowa raz należała do zawodnika Białegostoku, za chwil ę do tenisisty Działdowa. Ostatecznie wygrał zawodnik Dekorglassu 19:17. W drugim secie ponownie zacięta walka i znowu zwycięstwo na przewagi należało do zawodnika z Działdowa, tym razem 13:11. Wygrana w Białymstoku za trzy punkty bardzo cieszy, ale trzeba przyznać, że łatwo nie było. Najważniejsze, że nasza drużyna wróciła z Białegostoku z tarczą.
Dojlidy Białystok – Dekorglass 1:3
Wang Zeng Yi – Patryk Chojnowski 2:3 (11:8, 11:13, 6:11, 12:10, 9:11)
Aliaksandr Khanin – Chun Ting Wong 0:3 (8:11, 7:11, 6:11)
Pawel Platonov – Jiri Vrablik 3:2 (8:11, 10:12, 11:4, 12:10, 11:8)
Wang Zeng Yi – Chun Ting Wong 0:2 (17:19, 11:13)
(Źródło: Tygodnik Działdowski)