• 08 Gru 2024 16:00
  • 13 Gru 2024 18:00
  • 15 Gru 2024 16:00

Pogoń Lębork – KS Dekorglass 2:3

Drugi mecz tenisowej superligi z udziałem działdowskiego Dekorglassu odbył się w niedzielę, 2 października, w Lęborku. Pierwszy pojedynek naszego Vrablika zakończył się dość szybko, bo po trzech setach. Koreańczyk Sangeun Jeong był lepszy od naszego Czecha i Pogoń objęła prowadzenie 1:0. W drugim pojedynku Daniel Bąk stanął jako rywal naszego Japończyka Kenji Matsudairy. Trudno było szukać na liście rankingowej Daniela Bąka i wydawało się, że Japończyk powinien poradzić sobie z nim bez trudu. Rzeczywistość okazał się zgoła inna. O wielką niespodziankę postarał się zawodnik Pogoni i po pięciu setach ograł tenisistę Dekorglassu. Do kolejnej walki stanęli przy stole Sławomir Dosz i Patryk Chojnowski. Choć nasz zawodnik nie był w pełnej dyspozycji, to jednak uporał się z rywalem z Lęborka dając nadzieję na dalsze gry. W czwartym pojedynku Sangeun Jeong walczył z Kenji Matsudairą. Pierwszy set należał do naszego Japończyka, drugi gładko wygrał Koreańczyk i na szczęście dla nas, trzecia partia należała do zawodnika Dekorglassu.
   O rozstrzygnięciu całego spotkania miała zadecydować piąta walka meczu pomiędzy Danielem Bąkiem i Jirim Vrablikiem. Tu nasz zawodnik pokazał klasę i rozprawił się z rywalem w dwóch setach, a cały mecz wygrał Dekorglass.
Pogoń Lębork – Dekorglass Działdowo 2:3
Sangeun Jeong – Jiri Vrablik 3:0 (14:12, 11:8, 11:7)
Daniel Bąk – Kenji Matsudaira 3:2 (11:7, 11:13, 11:8, 9:11, 12:10)
Sławomir Dosz – Patryk Chojnowski 1:3 (7:11, 11:8, 9:11, 11:13)
Sangeun Jeong – Kanji Matsudaira 1:2 (10:12, 11:2, 8:11)
Daniel Bąk – Jiri Vrablik 0:2 (4:11, 7:11)
(Źródło: Tygodnik Działdowski)