• 13 Gru 2024 18:00
  • 15 Gru 2024 16:00

Dekorglass w blasku srebra

Wicemistrz Polski pochodzi z Działdowa

Rozgrywki superligi tenisa stołowego dobiegły końca. Sezon zasadniczy 2015/2016 działdowska drużyna zakończyła na drugim miejscu. W meczach półfinałowych pokonała dwukrotnie drużynę z Jarosławia, dzięki czemu znalazła się w wielkim finale tych rozgrywek, a rywalem był mistrz Polski Olimpia-Unia Grudziądz. Mecz finałowy został rozegrany w sobotę, 4 czerwca, w hali sportowej w miejscowości Mysiadło koło Warszawy. Na trybunach zasiadła rzesza działdowskich kibiców, którzy byli w zdecydowanej przewadze nad kibicami Grudziądza. Doping fanów naszej drużyny był fantastyczny. Poszczególne pojedynki finału stały na bardzo wysokim poziomie. Jako pierwsi przy stole stanęli: Tang Peng ze strony Dekorglassu oraz Wang Yang z drużyny naszych rywali. Znakomicie zaprezentował się tenisista z Grudziądza, który tego dnia był wyjątkowo dobrze usposobiony. Nasz as atutowy nie potrafił znaleźć odpowiedniej recepty na rywala. W pierwszym secie prowadził nasz zawodnik 6:3, później 9:3, ale ostatecznie przegrał seta na przewagi. W drugim starciu role się nieco odmieniły i po prowadzeniu gracza z Grudziądza, to nasz zawodnik odrabiał straty i ostatecznie był lepszy w tej partii. Jednak trzeci i czwarty set to znowu doskonała gra Wanga i zwycięskie sety zawodnika z Grudziądza. W drugim starciu finałowego meczu Patryk Chojnowski spotkał się z Japończykiem Kaii Yoshidą. W tym pojedynku kibice oglądali także tenis w bardzo dobrym wydaniu, ale doskonała gra Japończyka nie pozwalała naszemu tenisiście na zbyt wiele i ostatecznie Japończyk z Grudziądza wygrał pojedynek, nie dając nawet ugrać jednego seta swojemu rywalowi. Trzecia gra tego meczu to ostatnia szansa Dekorglassu na przedłużenie nadziei na korzystny rezultat. Jiri Vrablik grał z młodym Patrykiem Zatówką. Po dwóch setach wydawało się, że Czech grający w barwach Działdowa wygra bez większego problemu, albowiem prowadził już 2:0. Niestety, dwa kolejne sety były udziałem młodego zawodnika z Grudziądza i doszło do decydującej piątej partii. W niej dojrzalszy i bardziej ograny tenisista działdowskiego Dekorglassu okazał się lepszy i przedłużył nasze nadzieje na dobry rezultat. Czwarta gra pomiędzy naszym Tang Pengiem i Japończykiem Kaii Yoshidą miała odpowiedzieć, czy reprezentant Hongkongu zdoła potwierdzić swoją wysoką lokatę w rankingu światowym (jest na 13. pozycji na świecie). Podobnie jak w swoim pierwszym pojedynku nasz zawodnik nie mógł wznieść się na wyżyny swoich, nie małych zresztą, umiejętności i nie potrafił skutecznie przeciwstawić się rywalowi. Po spotkaniu stojącym również na wysokim poziomie Japończyk nie dał złudzeń, kto w tym pojedynku jest lepszy i wygrał bez starty seta. Tak więc całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny z Grudziądza 3:1. W ten sposób obronili oni tytuł mistrza kraju. Nam na pocieszenie pozostały srebrne medale, co jest największym dotychczasowym sukcesem w historii działdowskiego klubu.

Olimpia-Unia Grudziądz – Dekorglass Działdowo 3:1
Wang Yang – Tang Peng 3:1 (13:11, 14:16, 12:10, 11:9)
Kaii Yoshida – Patryk Chojnowski 3:0 (11:8, 14:12, 12:10)
Patryk Zatówka – Jiri Vrablik 2:3 (8:11, 12:14, 11:6, 11:9, 12:14)
Kaii Yoshida – Tang Peng 3:0 (11:6, 13:11, 12:10)

(Źródło: Tygodnik Działdowski)

Zdjęcia z meczu finałowego można zobaczyć tutaj.