• 13 Gru 2024 18:00
  • 15 Gru 2024 16:00

Do finału jeden krok

Dekorglass wygrał z Kolpingiem w Jarosławiu
Po bardzo dobrym meczu i wyrównanych pojedynkach działdowski Dekorglass pokonał w Jarosławiu swoich rywali 3:1 w pierwszym meczu półfinałowym mistrzostw Polski w tenisie stołowym. Pierwszą walkę po dramatycznym pojedynku wygrał Wang Zen Yi pokonując Jiriego Vrablika po pięciu setach. Vrablik w piątej partii prowadził 10:7, ale ostatecznie przegrał seta na przewagi. W drugim spotkaniu tego meczu musiał się sporo napracować Tang Peng aby pokonać Roberta Florasa i zrobił to po pięciu setach. W trzecim pojedynku Patryk Chojnowski pokonał Bartosza Sucha w czterech setach. O końcowym wyniki zadecydował walka Tang Penga z Wang Zen Yi. W tym pojedynku nasz zawodnik nie dał większych szans rywalowi i wygrał z nim nie tracąc seta. Finał dla działdowskiego zespołu jest teraz na wyciągnięcie ręki. Wystarczy wygrać dwa pojedynki w Działdowie, ale na pewno nasi wspaniali chłopcy walczyć będą o całą pulę. Mecz rewanżowy rozegrany zostanie w najbliższy piątek o godzinie 18. w hali przy ul. Jagiełły 33. Doping kibiców jak najbardziej wskazany. W drugim meczu półfinałowym Polonia Bytom uległa Olimpii-Unii Grudziądz 1:3.
Kolping Jarosław - Dekorglass Działdowo 1:3
Wang Zeng Yi - Jiri Vrablik 3:2 (8:11, 11:4, 11:4, 9:11, 13:11)
Robert Floras - Tang Peng 2:3 (8:11, 11:8, 12:10, 8:11, 8:11)
Bartosz Such - Patryk Chojnowski 1:3 (14:16, 11:5, 10:12, 4:11)
Wang Zeng Yi - Tang Peng 0:3 (12:14, 10:12, 6:11)
(Źródło: Tygodnik Działdowski)