• 08 Gru 2024 16:00
  • 13 Gru 2024 18:00
  • 15 Gru 2024 16:00

Planowa wygrana Dekorglassu

Nieco ponad 90 minut trwało spotkanie 21. kolejki Wschodzący Białystok Superligi w Działdowie. Miejscowy Dekorglass zgodnie z przewidywaniami pokonał Odrę Metraco SA Miękinia 3:0 i awansował na fotel lidera rozgrywek.

W świąteczny wtorek miejscowi kibice oglądali kolejny świetny występ swoich ulubieńców. Spotkanie z ostatnim w tabeli zespołem z Dolnego Śląska od zwycięstwa rozpoczął Jiri Vrablik. Najbardziej doświadczony gracz w drużynie Piotra Kołacińskiego musiał się sporo "napocić", aby pokonać Michała Bańkosza. Czech przegrywał już w tym pojedynku 1:2, jednak w czwartym i piątym secie był skuteczniejszy od swojego rywala i zwyciężył ostatecznie 3:2.

Drugi pojedynek dnia to starcie świeżo upieczonego wicemistrza Polski seniorów w grze pojedynczej z Wałbrzycha - Patryka Chojnowskiego z rok młodszym Piotrem Chodorskim. Mecz lepiej rozpoczął reprezentant Odry Metraco SA, który zwyciężył w pierwszej odsłonie 11:9. Jedyny Polak w składzie Dekorglassu szybko wziął się jednak za odrabianie strat i już w kolejnym secie doprowadził do wyrównania. Trzecia i czwarta część tego spotkania to już popis Chojnowskiego, który wygrywając kolejno do trzech i czterech wyprowadził drużynę z Warmii i Mazur na prowadzenie 2:0.

Triumf Dekorglassu nad zespołem Błażeja Sucha przypieczętował Xu Wenliang. Chińczyk, który w przeszłości występował m.in. w Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki, w starciu "trójek" pewnie ograł Nestora Wasylkowskiego 3:0. Dla urodzonego w Chinach tenisisty stołowego był to dopiero piąty wygrany pojedynek w aktualnej kampanii. Wasylkowski z kolei ma już na swoim koncie ... 19 przegranych gier.

Przed ostatnim meczem rundy zasadniczej z Politechniką Rzeszów, Dekorglass Działdowo awansował na pierwsze miejsce w tabeli Wschodzący Białystok Superligi. Podopieczni Piotra Kołacińskiego uzbierali dotychczas 48 punktów i o dwa "oczka" wyprzedzają Olimpię-Unię Grudziądz. Półfinalista Champions League rozegrał jednak dwa spotkania mniej i po odrobieniu zaległości może odzyskać przodownictwo w tabeli.

Dekorglass Działdowo - Odra Metraco SA Miękinia 3:0
Jiri Vrablik - Michał Bańkosz 3:2 (7:11, 11:9, 6:11, 11:6, 11:7)
Patryk Chojnowski - Piotr Chodorski 3:1 (9:11, 11:9, 11:3, 11:4)
Xu Wenliang - Nestor Wasylkowski 3:0 (11:4, 11:9, 11:8)