• 08 Gru 2024 16:00
  • 13 Gru 2024 18:00
  • 15 Gru 2024 16:00

Zwycięstwo w Bydgoszczy za 3 punkty

Dekorglass Działdowo nie zwalnia tempa. Po wygranej z Zieloną Górą w Działdowie przyszło kolejne zwycięstwo w Bydgoszczy. Wygrana godna podkreślenia, zwłaszcza że odniesiona w składzie bez Tang Penga, który w pierwszej rundzie wygrywał prawie wszystko (na 14 gier wygrał 12). Pojedynek w Bydgoszczy rozpoczął Patryk Chojnowski, którego rywalem był Węgier Adam Pattantyus. W Działdowie, w pierwszym meczu tych zespołów, lepszym był Węgier. Pokonał naszego tenisistę 3:1. W pojedynku w Bydgoszczy Patryk wziął rewanż i pokonał swojego rywala w takim samym stosunku. Mecz pomiędzy nimi był bardzo zacięty i wyrównany, aż trzy sety zakończyły się dwupunktowym zwycięstwem. Dopiero w ostatniej partii Patryk uzyskał przewagę trzech punktów. W drugiej potyczce Jiri Vrablik trafił na Chińczyka Pan Denga. Nasz czeski tenisista nie miał trudności z pokonaniem rywala, w dwóch pierwszych setach gładko ograł konkurenta. Dopiero trzecia partia była wyrównana i jej losy trudno było przewidzieć, ale ostatecznie na przewagi wygrał Vrablik. Wydawało się, że kropkę nad i postawi Wenliang Xu, którego rywalem był Artur Białek. Pierwszą partię minimalnie wygrał Białek, ale w drugiej zdecydowanie lepszym był zawodnik Działdowa. Trzecią na przewagi wygrał ponownie Białek, w czwartym secie również był lepszy i wyraźnie pokonał naszego tenisistę. Do rozstrzygającego, jak się później okazało, pojedynku stanęli przy stole Węgier Adam Pattantyus i Czech Jiri Vrablik. To nie była łatwa potyczka dla naszego tenisisty. Co prawda pierwsze dwa sety wygrał zawodnik Dekorglassu, ale trzecia partia należał do Węgra. Czwarty set był nadzwyczaj wyrównany i bardzo emocjonujący. Żaden zawodnik nie mógł oderwać się od rywala na więcej jak punkt, czasami dwa. Po remisie 9:9 nastąpił kolejny 10:10, a za chwilę było 11:11. Ostatnie dwa zagrania należały jednak do Vrablika i to on wyszedł z pojedynku zwycięsko, dzięki czemu nasz zespół przywiózł z Bydgoszczy komplet punktów.
   Do 2 lutego trwa przerwa w rozgrywkach. Właśnie tego dnia w Działdowie dojdzie do spotkania z drużyną z Torunia.
  Podobno już w tym meczu nasz zespół ma zostać zasilony jednym z trójki azjatyckich tenisistów. Czy będzie to Tang Peng czy Chun Ting Wong, a może Yoshimura Maharu, tego jeszcze nie wiemy.
Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz - Dekorglass Działdowo 1:3
Adam Pattantyus - Patryk Chojnowski 1:3 (10:12, 11:13, 11:9, 8:11)
Pan Deng - Jiri Vrablik 0:3 (4:11, 2:11, 11:13)
Artur Białek - Xu Wenliang 3:1 (11:9, 6:11, 14:12, 11:7)
Adam Pattantyus - Jiri Vrablik 1:3 (12:14, 8:11, 11:6, 11:13)