• 08 Gru 2024 16:00
  • 13 Gru 2024 18:00
  • 15 Gru 2024 16:00

Dekorglass zrewanżował się Palmiarni

Od zwycięstwa 2016 rok rozpoczęli tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo. Podopieczni Piotra Kołacińskiego w meczu 12. kolejki Wschodzący Białystok Superligi zgodnie z oczekiwaniami pokonali Palmiarnię Zielona Góra 3:0, skutecznie rewanżując się zespołowi z Ziemi Lubuskiej za porażkę na inaugurację sezonu.

Do czwartkowego spotkania obydwa zespoły przystąpiły bez swoich największych gwiazd. W szeregach miejscowych zabrakło jednego z czołowych zawodników ligi - Tang Penga a w ekipie gości nie wystąpił Japończyk Taku Takakiwa.
 Mecz otwierający 2016 rok we Wschodzący Białystok Superlidze przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy oddali swoim rywalom z Ziemi Lubuskiej zaledwie jednego seta. Jego autorem był w pierwszej partii dnia Miroslav Horejsi, który uległ swojemu rodakowi - Jiri Vrablikowi 1:3. W pozostałych dwóch pojedynkach pewne triumfy odnosili zawodnicy Dekorglassu. Najpierw Patryk Chojnowski w trzech setach pokonał Lucjana Błaszczyka, a następnie Xu Wenliang przypieczętował triumf działdowian, wygrywając z Kamilem Nalepą 3:0.
 Dzięki wygranej nad Palmiarnią, Dekorglass Działdowo zrównał się punktami w tabeli z Olimpią-Unią Grudziądz. Obydwa zespoły mają aktualnie po 29 "oczek". Ćwierćfinalista Ligi Mistrzów swój mecz 12. kolejki rozegra w piątek ze Strzelcem Frysztak i wszystko wskazuje na to, że grudziądzanie dopiszą do swojego dorobku łatwe trzy punkty. Z 15 punktami na koncie po czwartkowym spotkaniu pozostaje zespół z Zielonej Góry, który plasuje się na ósmej pozycji.

Dekorglass Działdowo - Palmiarnia Zielona Góra 3:0

Jiri Vrablik - Miroslav Horejsi 3:1 (5:11, 11:3, 12:10, 11:6)

Patryk Chojnowski - Lucjan Błaszczyk 3:0 (11:8, 11:3, 12:10)

Xu Wenliang - Kamil Nalepa 3:0 (11:9, 11:5, 11:7)