• 08 Gru 2024 16:00
  • 13 Gru 2024 18:00
  • 15 Gru 2024 16:00

Dekorglass pokonał inżynierów z Rzeszowa

Bez Tang Penga w składzie działdowski Dekorglass pokonał za trzy punkty AZS Politechnikę Rzeszów. Spotkanie rozegrano w poniedziałek, 30 listopada, w ramach 11. kolejki spotkań superligi Wschodzący Białystok. Spotkanie zostało przełożone na termin wcześniejszy na prośbę drużyny z Rzeszowa. Mimo, iż w zespole Działdowa nie wystąpił as atutowy z Hongkongu, to pozostała trójka poradziła sobie z niżej notowanym zespołem gości, ale zwycięstwo nie przyszło łatwo. W pierwszym pojedynku Patryk Chojnowski uległ Mateuszowi Gołębiowskiemu 1:3 i oddał punkty bez walki. Grał mało przekonująco, jakby bez wiary w możliwość ogrania rywala. W drugim pojedynku Jiri Vrablik zagrał tak jak za swoich najlepszych czasów i pokonał zawsze groźnego Tomasza Lewandowskiego bez straty seta. W trzecim pojedynku Wenliang Xu zagrał bardzo dobre spotkanie i ograł Chorwata Tomislava Kolarka. Szczególnie w czwartym secie nasz tenisista górował zdecydowanie nad rywalem. Kropkę nad ” i” postawił w swojej drugiej walce w tym meczu Patryk Chojnowski. Tym razem zagrał dobrze i rozprawił się z Tomaszem Lewandowskim bez straty seta, choć wszystkie kończyły się zaledwie dwupunktową przewagą. W najbliższą sobotę Dekorglass rozegra ostatni mecz w pierwszej rundzie rozgrywek na wyjeździe z Miękinią.
Dekorglass – AZS Rzeszów 3:1
Patryk Chojnowski – Mateusz Gołębiowski  1:3 (9:11, 7:11, 11:7, 7:11)
Jiri Vrablik – Tomasz Lewandowski  3:0 (11:3, 14:12, 11:3)
Wenliang Xu – Tomislav Kolarek  3:1 (11:8, 15:13, 12:14, 11:4)
Patryk Chojnowski – Tomasz Lewandowski  3:0 (11:9, 11:9, 14:12)