next

KS Dekorglass TV

Tabela

Kapitalny mecz w Działdowie! Hit dla Grudziądza!

Hit kolejki w Działdowie nie zawiódł. Po trzymającym w napięciu meczu pomiędzy miejscowym Dekorglassem a Olimpią-Unią Grudziądz, minimalne zwycięstwo odnieśli mistrzowie Polski 3:2. Zespół Piotra Szafranka do zwycięstwa poprowadził Wang Yang, zdobywca dwóch punktów. Spotkanie trwało blisko 200 minut!

Wtorkowe spotkanie było prawdziwym świętem tenisa stołowego. Na przeciwko siebie stanęli czołowi zawodnicy świata z Tang Pengiem z Hongkongu i byłym ćwierćfinalistą mistrzostw świata Kaii Yoshidą na czele. To jednak nie ci zawodnicy, a urodzony w Chinach i reprezentujący aktualnie barwy Słowacji Wang Yang wyrósł na największą gwiazdę meczu!

Defensywnie grający Wang znakomicie rozpoczął spotkanie, ale także w wielkim stylu zakończył starcie Dekorglassu z Olimpią-Unią. Podopieczny Piotra Szafranka w pojedynku otwarcia bez straty seta ograł Tang Penga, a w piątej, ostatniej partii dnia pokonał Patryka Chojnowskiego 3:2. Oprócz Słowaka "oczko" do dorobku mistrza Polski dorzucił także Kaii Yoshida, który podobnie jak Wang, okazał się lepszy także od Chojnowskiego.

Wtorkowe spotkanie w Działdowie fatalnie rozpoczęło się miejscowych, którzy przegrali dwa pierwsze pojedynki. Jednak dzięki triumfom Jiri Vrablika nad Patrykiem Zatówką oraz Tang Penga nad Kaii Yoshidą, działdowianie zdołali wywalczyć w potyczce z uczestnikiem Ligi Mistrzów jeden punkt.

- Naszym celem było zwycięstwo w tym spotkaniu. Mecz źle się dla nas rozpoczął, bo swoje pierwsze spotkania przegrali Tang Peng i Patryk Chojnowski. Na szczęście udało nam się "podnieść. W ostatnim pojedynku Patryk prowadził nawet 2:1, ale nie zdołał "dograć" tego wyniku do końca - mówił w telewizyjnej relacji Piotr Kołaciński, trener Dekorglassu Działdowo.

Dekorglass Działdowo - Olimpia-Unia Grudziądz 2:3
Tang Peng - Wang Yang 0:3 (8:11, 16:18, 7:11)
Patryk Chojnowski - Kaii Yoshida 0:3 (9:11, 7:11, 11:13)
Jiri Vrablik - Patryk Zatówka 3:1 (11:2, 13:11, 8:11, 11:8)
Tang Peng - Kaii Yoshida 3:2 (11:7, 8:11, 11:9, 9:11, 11:9)
Patryk Chojnowski - Wang Yang 2:3 (11:8, 6:11, 11:9, 7:11, 5:11)