• 08 Gru 2024 16:00
  • 13 Gru 2024 18:00
  • 15 Gru 2024 16:00

W rewanżu tak jak w Działdowie

W sobotnim meczu rewanżowym w Grudziądzu, podobnie jak w Działdowie, lepsi byli tenisiści Olimpii-Unii. Zespół naszpikowany gwiazdami tenisowymi nie dał szans naszej drużynie. W pierwszej walce wieczoru Jiri Vrablik, podobnie jak w Działdowie, spotkał się z Wang Yangiem. Tym razem nasz zawodnik urwał jedynie seta rywalowi i przegrał z nim 1:3. Była to niezła walka w wykonaniu naszego Czecha. W drugim pojedynku Wenliang Xu miał wyjątkowo trudne zadanie. Jego rywalem był Japończyk Kaii Yoshida, który nie przegrał nawet jednego pojedynku w superlidze. Podobnie było i w tym pojedynku, Japończyk nie dał szans naszemu Chińczykowi, ogrywając go w trzech setach. Ostatnim pojedynkiem była walka Patryka Chojnowskiego z Bartoszem Suchem. Pierwszego seta wygrał Such, w drugim lepszym okazał się nasz zawodnik, ale dwa następne wygrał Bartosz Such, pieczętując zwycięstwo swojego zespołu w stosunku 3:0. Duża grupa działdowskich kibiców, podobnie jak kilka dni wcześniej w Działdowie, podziękowała swoim zawodnikom, podrzucając każdego z nich do góry. Na rękach kibiców poszybował w górę także właściciel Dekorglassu Gabriel Chojak. Później prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego Wojciech Waldowski udekorował naszą drużynę wraz z kierownictwem zespołu, brązowymi medalami superligi za sezon 2014/15.
   W drugiej parze play-off  Bogoria Grodzisk wygrała z Kolpingiem Jarosław, w obydwu spotkaniach po 3:1. W finale superligi grać będą Olimpia-Unia Grudziądz i Bogoria Grodzisk. Mecze finałowe zaplanowane są na 16 i 23 maja.

Olimpia-Unia Grudziądz – Dekorglass Działdowo 3:0
Wang Yang – Jiri Vrablik 3:1(11:8, 3:11, 12:10, 11:9)
Kaii Yoshida – Wenliang Xu 3:0 (11:6, 11:7, 11:2)
Bartosz Such – Patryk Chojnowski 3:1(11:5, 11:13, 11:4, 11:9)

(Źródło: Tygodnik Działdowski)