• 08 Gru 2024 16:00
  • 13 Gru 2024 18:00
  • 15 Gru 2024 16:00

Porażka z liderem

Wypełnione trybuny do ostatniego miejsca i oczekiwanie na niespodziankę dużego kalibru. Wygrana Dekorglassu byłaby na pewno sporą niespodzianką. Niestety, do wywalczenia choćby jednego punktu nie doszło. Zaczęło się nawet bardzo obiecująco,  albowiem w pierwszej walce meczu Jiri Vrablik pokonał 3:0 wicemistrza Polski Bartosza Sucha. Później było już tylko gorzej. W drugim pojedynku Wenliang Xu trafił na bardzo mocnego Japończyka Kaii Yoshidę, który nie dał szans naszemu Chińczykowi, pokonując go 3:0. Kolejny pojedynek naszego Patryka Chojnowskiego z Chińczykiem ze słowackim paszportem tylko w dwóch pierwszych setach był względnie wyrównany. W trzecim rywal z Grudziądza dominował całkowicie i wygrał 3:0. W kolejnym starciu wszystko było możliwe, bo Jiri Vrablik gra rzeczywiście bardzo dobrze i skutecznie. Te walory pokazał w pierwszym secie z Japończykiem Kaii Yoshidą. Niestety, trzy kolejne nasz zawodnik przegrał i cały mecz zakończył się naszą porażką bez zdobycie nawet jednego punktu, na który tak bardzo liczyli kibice. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostały jeszcze dwa mecze. Najpierw 25 lutego, grać będzie nasz zespół w Grodzisku Mazowieckim z aktualnym mistrzem kraju Bogorią, a następnie, 10 marca, z Morlinami w Ostródzie. Chcąc grać w play offach, nasi tenisiści muszą jeszcze zdobyć jakieś punkty.
Dekorglass – Olimpia-Unia Grudziądz 1:3
Jiri Vrablik – Bartosz Such 3:0 (11:9, 11:5, 11:9)
Wenliang Xu – Kaii Yoshida 0:3 (7:11, 8:11, 3:11)
Patryk Chojnowski – Wang Yang 0:3 (9:11, 8:11, 6:11)
Jiri Vrablik – Kaii Yoshida 1:3 (11:8, 6:11, 9:11, 5:11)