Zwycięskie zakończenie udanego sezonu

We wtorek, 16 grudnia działdowski Dekorglass zakończył pierwszą rundę rozgrywek w tenisowej superlidze. Końcowy akcent był bardzo udany dla działdowskiej drużyny, wygrała ona bowiem swój ostatni mecz w tym roku z Dojlidami Białystok 3:1, a więc zgarnęła pełną pulę. Najlepiej jak zwykle wypadł as atutowy Dekorglassu Jiri Vrablik, który wygrał dwie walki. Trzecią wygraną w meczu dołożył Patryk Chojnowski. Wenliangowi Xu zabrakło trochę  szczęścia i uległ rywalowi po walce w pięciu setach.
   Ostatni mecz w kończącym się roku miał wyjątkową oprawę. Przy prezentacji zawodników czirliderki z Gimnazjum nr 1 w Działdowie utworzyły szpaler dla zawodników, a w przerwie miedzy drugą i trzecią walką meczu pokazały piękne układy taneczne. W trakcie tego meczu rozlosowano wyjątkowo dużą ilość nagród dla najmłodszej części widowni (około 30 paczek ze słodyczami), ze względu na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Działdowska drużyna przekazała na ręce właścicieli firmy Dekorglass, państwa Elżbiety i Gabriela Chojaków, koszulkę z wizerunkiem drużyny i ich autografami. Do gier rewanżowych tenisiści wrócą w połowie stycznia przyszłego roku.

Dekorglass – Dojlidy Białystok 3:1

Jiri Vrablik – Zhen Meng 3:2 (13:15, 12:10, 11:5, 8:11, 11:5)

Patryk Chojnowski – Bogusław Koszyk 3:0 (11:7, 11:9, 11:9)

Wenliang Xu – Piotr Chmiel 2:3 (11:8, 8:11, 6:11, 12:10, 9:11)

Jiri Vrablik – Bogusław Koszyk 3:0 (11:9, 11:6, 11:9)