• 08 Gru 2024 16:00
  • 13 Gru 2024 18:00
  • 15 Gru 2024 16:00

Maciej Kubik awansował do 1/8 finału debla w Pekinie

Maciej Kubik i Miłosz Redzimski awansowali do 1/8 finału gry deblowej turnieju China Smash w Pekinie. Z kolei do 1/16 finału zakwalifikował się Duńczyk Jonathan Groth.
W 1 rundzie Maciej Kubik i Miłosz Redzimski pokonali Chorwata Tomislava Pucara i Słoweńca Darko Jorgicia 3:0 (11:8, 11:8, 14:12).
 O awans do ćwierćfinału Polacy zagrają z Japończykami Shunsuke Togamim i Hiroto Shinozuką.
 Świetnie zawody singlistów zaczął Jonathan Groth. Tenisista stołowy odniósł pierwsze zwycięstwo w China Smash, wygrywając ze Szwedem Mattiasem Falckiem 3:2 (9:11, 11:5, 11:8, 9:11, 11:7).
 Po porażce w pierwszym secie, drugiego Duńczyk zaczął od prowadzenia 5:0 i wygrał 11:5. W trzecim było 6:8, ale triumfował w 5 kolejnych akcjach 11:8! Czwarty dla Szweda, a w piątym wyraźnie lepszy był zawodnik Dekorglassu.
 W kolejnej rundzie Jonathan Groth spotka się z byłym tenisistą stołowym naszego klubu Cheng-Ting Liao z Tajwanu.
 Z kolei Koreańczyk Cho Daeseong poniósł porażkę ze swoim rodakiem An Jaehyunem 1:3 (9:11, 9:11, 11:3, 9:11). W drugim secie nie wykorzystał prowadzenia 9:8.