Jonathan Groth poza podium w Tunisie

Niestety nie udało się Jonathanowi Grothowi zdobyć medalu w turnieju WTT Contender w Tunisie. Duńczyk z Dekorglassu Działdowo został zatrzymany w ćwierćfinale przez Japończyka Sorę Matsushimą.
 Jonathan Groth przegrał z Azjatą 1:3 (8:11, 7:11, 11:9, 9:11).
 Wcześniej zawodnik Dekorglassu pokonał Francuzów – w 1/16 finału Alexandre Cassin 3:1 i 1/8 finału Estebana Dorra 3:0.
 W meczu o medal lepszy okazał się Sora Matsushima, sklasyfikowany na 31 lokacie, a Jonathan Groth zajmuje 25 miejsce.
 Zawody w Tunezji zdominowali japońscy tenisiści stołowi, którzy obsadzili całe podium. Sora Matsushima przegrał w półfinale 2:3 z Tomokazu Harimoto, który w finale zagra z Yukiyą Udą.
 Kolejnym turniejem Jonathana Grotha będą Igrzyska Olimpijskie w Paryżu na przełomie lipca i sierpnia.