Ferdynand Chojnowski: trudno wytypować wynik, ale oczywiście gramy o złoto

- Trudno wytypować wynik, bowiem spotkają się silne i wyrównane drużyny. Oczywiście gramy o złoto, nasze drugie w Lotto Superlidze i pierwszy w historii dublet krajowo-międzynarodowy. Puchar Europy już mamy! – mówi Ferdynand Chojnowski, prezes KS Dekorglass Działdowo.
N asz zespół - w najsilniejszym składzie - jest już w miejscowości Szeligi koło Warszawy, gdzie w sobotę o g. 16:00 rozpocznie się finał superligi z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki.
 - Bardzo ciężko wskazać faworyta jutrzejszego spotkania, a jeszcze trudniej końcowy rezultat, chociaż nie sądzę, aby któryś klub zwyciężył 3:0. Ostatnio co prawda były takie wyniki w finale Pucharu Europy i rok temu w superlidze, ale nie sądzę, że się powtórzy – powiedział prezes Ferdynand Chojnowski.
 Niesamowitą dramaturgię miały wszystkie trzy wymienione mecze. W sumie aż 8 z 9 pojedynków kończyło się po 3:2 w setach. Piąte sety są wyjątkową loterią, gdyż rozgrywane do 6 pkt.
 - Na pewno sobotni finał będzie bardzo zacięty, ale czy aż tak dramatyczny? Może nie… Kilka tygodni temu to Dartom Bogoria mógł czuć się mocniejszy w Pucharze Euripy, a my wygraliśmy 2 raz po 3:0. W poprzednim sezonie w finale superligi byliśmy teoretycznie lekkim faworytem, a przegraliśmy 0:3, mimo że wygrywaliśmy w każdym pojedynku. Nasze finały są nieprzewidywalne – ocenił Ferdynand Chojnowski.
 Czy finał w Szeligach zakończy gra deblowa?
  – To byłaby dopiero loteria. U nas dużo łatwiej przewidzieć, kto mógłby wystąpić w ostatniej grze, ale rywale mają czterech zawodników i ciężko wskazać na ustawienie deblowe. Na pewno w tej konkurencji poszczególne duety nie są tak zgrane, bo nie trenują ze sobą na co dzień – przyznał prezes KS Dekorglass.
 Po zdobyciu Pucharu Europy, Dekorglass Działdowo ma szansę na dublet krajowo-międzynarodowy. To może być wyjątkowy sezon dla podopiecznych trenera Michała Dziubańskiego. Dzisiaj nasi zawodnicy trenują w porze meczu, a jutro zapraszamy na finał superligi!