• 28 Maj 2024 17:00
  • 31 Maj 2024 18:00
  • 22 Cze 2024 16:00

Awans Samuela Kulczyckiego w mikście i niewykorzystana szansa Jakuba Dyjasa w singlu

Samuel Kulczycki i Zuzanna Wielgos awansowali do turnieju głównego gry mieszanej WTT Contender w Zagrzebiu.
 W decydującej rundzie kwalifikacji wygrali z Maciejem Kubikiem i Katarzyną Węgrzyn 3:0 (11:6, 11:7, 11:5).
 W 1/8 finału miksta Samuel Kulczycki i Zuzanna Wielgos zagrają z Egipcjanami Khalidem Assarem i Yousrą Helmy.
 Swojej szansy na awans do zawodów głównych w singlu nie wykorzystał Jakub Dyjas. Po dwóch zwycięstwach z rzędu, w ostatniej rundzie przegrał z Irańczykiem Noshadem Alamiyanem 2:3 (9:11, 11:7, 11:13, 11:6, 7:11).
 W trzecim secie, przy stanie 1:1 w meczu, Jakub Dyjas obronił piłki meczowe, a potem prowadził 11:10. Niestety przegrał 11:13. Szkoda, bowiem czwartego seta wygrał 11:6, a więc mógł triumfować 3:1.
 W 1/8 finału debla Jakub Dyjas i Samuel Kulczycki zmierzą się z Koreańczykami Cho Daeseongiem i Lee Sang Su.