• 08 Gru 2024 16:00
  • 13 Gru 2024 18:00
  • 15 Gru 2024 16:00

Jakub Dyjas specjalistą w grze do 6 punktów

Nerwy jak ze stali są potrzebne, by wygrywać sety do 6 punktów w kontynentalnych rozgrywkach klubowych. Specjalistą jest Jakub Dyjas z Dekorglassu Działdowo.
 W czwartek (16 lutego) o g. 16:30 nasza drużyna spotka się u siebie z Dartomem Bogorią w pierwszym meczu półfinału Pucharu Europy. Rewanż 22 lutego w Grodzisku Mazowieckim.
 Jeśli w którejś z gier singlowych (w PE i LM nie ma debli) dojdzie do 5 seta, pingpongiści rywalizować będą nie do 11, a tylko do 6 punktów. Takie pojedynki kończą się np. 6:5. Nie ma gry na przewagi.
 Lider Dekorglassu Jakub Dyjas błysnął w takich meczach z Neu Ulm w Działdowie w tym sezonie Ligi Mistrzów. Pokonał zarówno Szweda Trulsa Möregårda 6:5, jak i Tomokazu Harimoto 6:3.
 Z kolei w spotkaniu ze Sportingiem Lizbona wygrał z Diogo Carvalho 6:2.
 W poprzednim sezonie Champions League, w ćwierćfinale przeciwko Borussii Dusseldorf Jakub Dyjas pokonał Kristiana Karlssona 6:3. Obecnie Szwed występuje we francuskim Hennebont, który jest blisko finału Pucharu Europy. Czy Dyjas i Dekorglass zmierzą się z tym rywalem w walce o trofeum?
 Jakub Dyjas ograł także Matteo Muttiego z Top Spin Messina Fontalba 6:5, a jedyną porażkę poniósł z Danilą Travinem z TTSC UMMC-Elem. Jekaterynburg.
 Jeśli chodzi o Dartom Bogorię, w fazie grupowej LM i ćwierćfinale PE 2022/2023, zwycięstwa do 6 pkt odnieśli Marek Badowski z Carlosem Caballero (6:5), Jang Seongil z Tomasem Treglerem (6:4), Miłosz Redzimski z Kamalem Achantą (6:1), a przegrał jedynie Marek Badowski z Vladislavem Ursu (5:6).