Patryk Chojnowski awansował do półfinału turnieju w Laško

Występujący w Lotto Superlidze i Lidze Mistrzów w Dekorglassie Działdowo Patryk Chojnowski awansował do półfinału turnieju osób niepełnosprawnych ITTF Fa40 Slovenia Para Open w Laško.
 Po wczorajszych dwóch zwycięstwach po 3:0 w fazie grupowej klasy 10, dziś Patryk Chojnowski wygrał 3:0 (8,8,8) z Austriakiem Krisztianem Gardosem, starszym bratem znanego tenisisty stołowego Roberta Gardosa.
 - Wiele razy grałem przeciwko Krisztianowi Gardosowi, m.in. w półfinale Paraolimpiady w Rio de Janeiro, i zawsze triumfowałem. W sobotę w półfinale spotkam się z Czarnogórcem Luką Bakiciem, którego 2-krotnie już pokonałem. Z nim też nigdy nie przegrałem – mówi Patryk Chojnowski.
 Luka Bakić w 1/4 finału pokonał Pawła Włodyką 3:1. W drugiej parze 1/2 finału zagrają Francuz Mateo Boheas i kolejny zawodnik z Czarnogóry Filip Radović. W ćwierćfinale Boheas wyeliminował Igora Misztala 3:1.
 32-letnia Patryk Chojnowski jest 2-krotnym złotym medalistą Igrzysk Paraolimpijskich. W tym sezonie zdobył z Dekorglassem brązowy medal w superlidze oraz dotarł do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.